Ескалація торговельної війни - Китай вводить мита на агропродукцію США


Ескалація торговельної війни - Китай вводить мита на агропродукцію США
19:14, 05 2025
107
0



Торговельне протистояння між двома найбільшими економіками світу знову загострюється. Китай оголосив про введення мит до 15% на сільськогосподарську продукцію зі США, що стало відповіддю на рішення адміністрації Дональда Трампа подвоїти тарифи на китайський експорт. Пише Latifundist.

Нові обмеження з боку Пекіна спрямовані на стратегічно важливі американські галузі, зокрема агропромисловий сектор, який уже відчував тиск через зниження попиту та зміну глобальних ланцюгів постачання. Відтепер такі товари, як соя, яловичина, фрукти, курятина та бавовна, будуть обкладатися додатковими податками, що суттєво вдарить по американських виробниках.

Тактична відповідь Пекіна: поміркованість перед політичною напругою


На перший погляд, китайські заходи виглядають обмеженими порівняно з радикальнішими кроками США. Однак ця обережна стратегія має глибше підґрунтя: Пекін демонструє стриманість перед масштабними політичними подіями всередині країни, зокрема напередодні Всекитайських зборів народних представників. Саме на цьому форумі визначатимуться економічні пріоритети на 2025 рік, а жорстка відповідь США могла б спричинити небажану турбулентність на фінансових ринках.

Китайська реакція на торговельний тиск США також супроводжується дипломатичними кроками. Подання скарги до Світової організації торгівлі дає Пекіну можливість використати механізми міжнародного арбітражу, що може стати важелем впливу у подальших переговорах.

Вплив на аграрний сектор США: складний сезон попереду


Мита Пекіна на американські аграрні товари вступлять у силу 10 березня – саме тоді, коли фермери США розпочнуть посівну кампанію. Зниження попиту з боку Китаю може призвести до падіння цін на ключові культури, що ще більше посилить фінансовий тиск на виробників, які і без того стикаються зі зростанням витрат на добрива, пальне та логістику.

Союз американських фермерів уже неодноразово висловлював занепокоєння через жорстку торговельну політику Білого дому. Для багатьох фермерських господарств Китай залишався одним із головних ринків збуту, особливо для сої та м’яса, а обмеження експорту означає необхідність пошуку нових покупців у більш конкурентних умовах.

Фінансові ринки реагують: долар і сировина під тиском


Глобальні інвестори уважно стежать за розвитком торговельного конфлікту. Підвищення тарифів традиційно викликає нестабільність на валютних і сировинних ринках, а можливе зниження експорту американської агропродукції до Китаю може послабити долар відносно азійських валют. На тлі цього трейдери очікують зростання цін на сільськогосподарську продукцію в Азії, оскільки Китай переорієнтовуватиме поставки з інших ринків, зокрема Латинської Америки.

Водночас, попри торговельну напругу, залишається відкритим питання щодо можливих переговорів між Вашингтоном і Пекіном. Хоча Дональд Трамп не виключав контактів із китайським керівництвом, фактичний формат діалогу поки що не визначений.

Китайська відповідь на дії США демонструє збалансований підхід: із одного боку, введення мит вдарить по стратегічно важливому сектору американської економіки, з іншого – уникне ескалації, яка могла б спровокувати ще жорсткіші санкції. Тим часом, глобальні ринки готуються до можливих коливань, оскільки перспектива нового витка торговельної війни залишається цілком реальною.

Джерело інформації та фото: Latifundist та prm.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
30 934
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 734
0