Аналіз ґрунту — комплексний підхід Farmers Edge

Аналіз ґрунту — комплексний підхід Farmers Edge
09:17, 22 2020
1 651
0

Для диференціювання зон поля за продуктивністю Farmers Edge активно використовує дані супутникового моніторингу. Ці сервіси компанії допомагають знайти відмінності на полі, але, звичайно, не відповідають на запитання: «Чим ці зміни зумовлені?». Відповіді дає інший пакет послуг Farmers Edge, який передбачає відбір проб ґрунту, їхній аналіз та інтерпретацію у вигляді зональних карт і рекомендацій. Сьогодні пропозиція таких послуг на ринку доволі широка, та сервіс Farmers Edge вирізняється кількома суттєвими відмінностями.

аналіз грунту Farmers Edge

Сьогодні P30, а восени — P25

Розбивання поля на квадрати, відбір зразків, надсилання в лабораторію, аналіз, інтерпретація — стандартний ланцюг аналізу ґрунту, який дає поточну картину поля. Це працює і для визначення обсягу малорухливих елементів у доступній рослинам формі, й, з певними особливостями, — для таких активних в ґрунті, як азот. Цей підхід відповідає на запитання: «Що є зараз?», та, зрозуміло, що він не здатний сказати: «А що ж буде потім?». На перший погляд, ця претензія з розряду: «чому цей автомобіль не може літати?». Але Farmers Edge побачило тут можливість — і разом із виявленням поточного обсягу елементів в ґрунті сервіси компанії ще й вираховують скільки їх буде завтра.

«Останні кілька років ми безперервно розширювали регіони присутності, збирали дані зі все більшої кількості полів та накопичували величезні обсяги інформації, які стали основою для подальшого розвитку напрямку аналізу ґрунту, — наголошує керівник підрозділу цифрової агрономії Farmers Edge Джеймі Денбоу. — Впродовж 2016–2018 років наша команда, що спеціалізується на роботі з даними, зіставила результати фактичного та прогнозованого аналізу за сотні тисяч сценаріїв різних умов вирощування: задана врожайність культур, типовий чи нетиповий обсяг опадів тощо. Під час наших досліджень накопичилися величезні масиви даних, завдяки яким ми оптимізували роботу алгоритмів аналізу ґрунту. Таким чином, зараз ми впевнені в тому, що наші рекомендації щодо норм внесення добрив чітко відповідають потребам культур для формування значної врожайності. Тобто добрива вносять раціонально та обґрунтовано, що допомагає сільгоспвиробникам заощадити кошти й при цьому досягти запланованого результату».

аналіз грунту Farmers Edge

То як же це працює

Алгоритми розрахунку обсягу мікро-, макро-, мезоелементів у майбутньому базуються на кількох інформаційних шарах:

- результати фактичного аналізу ґрунту по зонам продуктивності поля;

- дані щодо фактичних норм внесених добрив;

- фактична врожайність культури;

- технологія вирощування;

- погодні умови.

Всю цю інформацію обробляють за алгоритмами, розробленими Farmers Edge. Результати аналізу — це прогноз умісту елементів у ґрунті. Він, як і результати фактичного обстеження ґрунту, візуалізується на платформі FarmCommand™. Якщо підприємство має ці дані (простіше кажучи, веде історію полів) — це буде великою перевагою перед початком роботи із сервісом прогнозу обсягу елементів у ґрунті. Якщо ж не має, то спершу доведеться зібрати інформацію за певний час. Загалом чим довше ведеться історія полів, тим більше складових під час аналізу враховує система і, відповідно, тим точніший прогноз вона створює.

Прогнозування обсягу поживних елементів у ґрунтів — корисна опція, що дає змогу з мінімальною втратою точності інтерпретації заощадити кошти на аналізі полів.

6 проб замість 9

Аналіз ґрунту — недешева операція. І тим дорожче вона може обійтися, коли велика ціна не гарантує належного виконання. Трапляється, що аналіз однієї і тієї ж проби ґрунту в трьох різних лабораторіях дає три різні результати. То про який прогноз може йти мова, якщо з розрахунків випадає основна складова?

«Спеціалісти Farmers Edge регулярно проводять агрохімічний аналіз ґрунту, — зазначає генеральний менеджер Farmers Edge в Україні Олександр Руденко. — Наша компанія в усьому світі використовує стандартний набір методик аналізу ґрунту й висуває низку серйозних вимог до лабораторій, де проводитиметься цей аналіз. Фах персоналу, обладнання, реактиви, методики — перед укладанням договору з лабораторією наші профільні спеціалісти все перевіряють. Якщо всі складові відповідають вимогам Farmers Edge — ми співпрацюємо з цією лабораторією».

За якісного аналізу проб ґрунту Farmers Edge дає змогу клієнту без втрати ефективності зекономити на етапі забору проб ґрунту. Річ у концепції. Головна відмінність підходів Farmers Edge до агрохімічного аналізу полягає в тому, що вони відмовилися від стандартного розбивання поля на квадрати для відбору проб ґрунту. Замість цих умовних меж вони використовують цілком реальні зони продуктивності, які перед тим визначаються, наприклад, супутниковим аналізом. Ключова перевага такого підходу — вартість, яка залежно від кількості зон продуктивності на одному полі може бути до 30% нижчою за відбір живлення по сітці. Це пояснюється тим, що стандартний підхід вимагає залучення більшої кількості проб і часу, ніж підхід, який пропонує Farmers Edge.

Для підприємств, які не мають карт продуктивності полів, Farmers Edge пропонує сервіс SMART Nutriant, за якого відбір проб ґрунту для агрохімічного аналізу роблять по сітці. За всіма показниками вона ідентична стандартному підходу компанії.

Щодо забору проб, то спеціалісти Farmers Edge роблять їх за допомогою автоматичного пробовідбірника в 2 горизонтах: від 0 до 30 см і від 30 до 60 см. Канадська лабораторія FarmersEdge та лабораторії-партери проводяться агрохімічний аналіз проб за набором показників, який відрізняється залежно від глибини забору.

Інтерпретація даних

Результати аналізу спеціалісти Farmers Edge використовують для створення зональних карт поля із обсягом певних елементів у ґрунті та карт-завдань для роботи техніки. Цю роботу виконують під ключ: розробляють під систему агротехнологічних операцій кожного клієнта. Звичайно, можливі зміни, але не без згоди клієнта. Крім стандартного набору карт, Farmers Edge надає також рекомендації щодо внесення добрив для отримання потрібного обсягу врожайності тієї чи іншої культури. При цьому кожну таку рекомендацію розробляють для трьох можливих сценаріїв: стандартний, посушливий, вологий рік. Вибір сценарію залежить від клієнта.

Таким чином, після використання сервісу Farmers Edge, стає зрозумілим чи є доцільною наявна система живлення на конкретних полі та культурі, а якщо ні, то як можна її оптимізувати, або ж здійснити перерозподіл добрив по зонам продуктивності поля. Кінцевим результатом аналізу ґрунту є баланс між використанням наявного запасу поживних речовин, запланованою врожайністю сільгоспкультур, його якістю, а також нормами та типами добрив, які потрібні для реалізації цих планів в умовах наявних зон живлення.

аналіз грунту Farmers Edge

Підсумки

Отже, Farmers Edge має комплексну програму для відбору та підготовки рекомендацій під запланований врожай з врахуванням різних зон продуктивності поля. Важливо, що на кожному етапі її реалізації клієнту надається кваліфікована агрономічна підтримка: усування проблем, із якими стикається агровиробник під час відбору проб ґрунту, координування всіх етапів програми, інтеграція даних у FarmCommand™ тощо. Диференційований підхід — це живі гроші, заощаджені на добривах і отримані від надбавок до врожайності (в першу чергу за рахунок їх перерозподілу на полі); це інвестиції в ефективнішу техніку, якісніші насіння, ЗЗР, добрива, сучасні технології та висококваліфікованих працівників; це — майбутнє.

Джерело та фото: agro-business
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter



Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0