Фермери США відкрили свої комори для безкоштовної роздачі їжі

количество просмотров160   20-05-2020, 17:07
Пандемія коронавируса, яка вразила в різному ступені багато країн, порушила звичний світова економічна уклад. Найбільше дісталося США, де зафіксована найбільша кількість хворих і померлих від вірусу. Внаслідок запроваджених карантинних заходів були розірвані багато торговельні зв'язки і різко впав сукупний попит практично на всі товари і продовольство з боку підприємств, деякі з яких закрилися і з боку населення. Багато експертів, небезпідставно, порівнюють нинішню ситуацію з Великої американської депресії 30-х років 20 століття.

Фермери США

У той час трапився масштабна криза перевиробництва, доходило до того, що власники зерна спалювали його в топках, щоб не втратити ціну. В даний час цього поки що не відбувається. Фермери США відкрили свої комори для безкоштовної роздачі їжі.

У одного з торгових центрів в передмісті Вашингтона безкоштовно роздають картоплю всім бажаючим, передає Reuters. Волонтери НЕ обділяють нікого, в тому числі і тих, хто приїжджає за картоплею на вантажівках. Вони вантажать десятки мішків з ним в фури благодійних організацій, таких як Армія Порятунку, які згодом розподіляють його між нужденними або готують їжу з нього для бездомних.

Роздача їжі - яскравий приклад того, як люди пристосовуються до нових умов життя. Через пандемії коронавируса вони виявилися замкненими в будинках, внаслідок чого багато підприємств припинили діяльність, в тому числі ресторани, кафе, школи і готелі. Через зростання рівня безробіття в США зростає попит на їжу, роздавали благодійними організаціями, і стрімко скорочується число клієнтів у фермерів, готових купити вироблену ними с / г продукцію в колишніх обсягах.

Фермери США

Штат Вашингтон займає друге місце після штату Айдахо з вирощування картоплі. Щороку в ньому вирощують мільярд фунтів овоча знаменитого сорту Рассет, з якого згодом можна приготувати смачний картопля фрі і картопляні оладки. Близько 90% вирощеного в штаті картоплі переробляють для організацій громадського харчування і 50% переробленого успішно експортують в інші країни.

Згідно з даними картопляний комісії штату Вашингтон, раніше фермери спустошували запаси на складах задовго до липня, але в умовах пандемії COVID-19 вони ризикують згнити через відсутність попиту і падіння ціни на нього з $ 200 до $ 30 за тонну. Тому вони пішли іншим шляхом і роздають його надлишки безкоштовно: щодня у торгового центру роздають по 50 тонн овоча. Попереду у них посівна і варто очікувати, що посівні площі під овочем багато істотно скоротять через зниження попиту з боку переробних підприємств.

З надлишком картоплі на складах зіткнулися не тільки фермери з шт. Вашингтон, а й з ряду країн Європи. Вони справедливо вважають, що краще роздати його нужденної безкоштовно, ніж викинути.

Джерело та фото: tripoli.land