Ефективність агробізнесу: досвід господарства «Діброва і К.» у впровадженні точного землеробства


Ефективність агробізнесу: досвід господарства «Діброва і К.» у впровадженні точного землеробства
14:27, 23 2024
576
0

Сьогодні впровадження сучасних технологій точного та ефективного землеробства відкриває можливості для підвищення прибутковості агробізнесу. Інноваційні підходи, засновані на глибокому розумінні потреб ґрунтів, дозволяють аграріям не лише досягати стабільно високих врожаїв, а й раціонально заощаджувати ресурси. У контексті зміни клімату та зростання собівартості ресурсів точне землеробство стає ключем до високих врожаїв і стабільного високого прибутку, забезпечуючи індивідуальний підхід до кожного поля.

Агрономи на полі господарства
Агрономи на полі господарства «Діброва і К», Вінницька область.


Історією переходу від традиційного землеробства до точного з нами поділився Дмитро Дібров, головний агроном господарства «Діброва і К», яке входить в групу компаній Carefield. Carefield є одним із тих підприємств, що успішно застосовують інновації для оптимізації використання ресурсів і покращення родючості ґрунтів. З Agrilab співпрацюють з 2015 року, і за цей час було впроваджено чимало ефективних рішень за рекомендаціями фахівців Agrilab.
Цього року господарство бере участь у спільному проєкті Програми USAID АГРО та Agrilab, який спрямований на підтримку аграріїв через аналіз ґрунту, що допомагає підвищити врожайність та економічну ефективність агропідприємств. Його метою є підвищення ефективності та продуктивності виробників зернових і олійних культур — мікро-, малих та середніх агропідприємств.

Специфіка ґрунтів господарства «Діброва і К»


Господарство «Діброва і К» розташоване у Вінницькій області та має в обробітку 1400 га землі, з яких 900 га — під поливом (800 га з дощувальними машинами, 100 га — під крапельним зрошенням). Господарство знаходиться поблизу річки, що впливає на структуру та склад ґрунтів. Грунти у регіоні, де розташувалися поля «Діброва і К» переважно супіщані, суглинки та пісок з низьким рівнем органіки: вміст гумусу в них становить лише 1,5–1,9%, що потребує особливого підходу. Водночас на прибережних ділянках вміст гумусу досягає 7%. Тим не менше, «Діброва і К» вирощує кукурудзу на насіння, товарний соняшник, сою, озимі пшеницю та ячмінь, а також горох, буряк та ярий ячмінь.

Поля господарства
Поля господарства
Поля господарства
Поля господарства «Діброва і К»


Перший комплексний аналіз ґрунтів компанія «Діброва і К» провела ще у 2015 році. Повторний аналіз відбувся у 2019 році, а в 2024 році було зроблено третій, що дозволяє простежити динаміку змін і ефективність застосованих агротехнологій.

Що мотивувало до співпраці з Agrilab?


Головний агроном «Діброва і К», Дмитро Дібров розповідає, що метою господарства стало впровадження точного землеробства для максимально раціонального використання ресурсів.

«Ми плануємо повністю перейти на точне землеробство, тому звернулися до Agrilab. Цього року ми вже відібрали зразки ґрунту і отримали результати. Також розробили карти, спираючись на менеджмент зон, щоб вносити добрива саме там, де вони необхідні, і в потрібних обсягах. Це ж стосується і хімічних меліорантів для вапнування. Завдяки рекомендаціям Agrilab і картам зон продуктивності ми тепер можемо не лише вносити добрива та меліоранти, а й проводити диференційований посів культур, орієнтуючись на конкретні умови ґрунту», — зазначив він.


Дмитро Дібров
Дмитро Дібров, головний агроном агрокомпанії «Діброва і К»


Оптимізація живлення та диференційоване вапнування для підвищення ефективності ґрунтів


Одним із перших кроків у процесі оптимізації живлення стало впровадження диференційованого вапнування. Аналізи показали суттєві коливання рН на різних ділянках, і на основі цих даних було розроблено карту внесення меліорантів. Цей підхід дозволив раціонально використовувати вапно, спрямовуючи його на ті зони, де воно необхідне.

Динаміка змін показників рН
Динаміка змін показників рН
Динаміка змін показників рН
Динаміка змін показників рН ґрунту у 2015, 2019 та 2024 роках


Важливим результатом впровадження рекомендацій фахівців Agrilab стало досягнення оптимального рівня калію та фосфору на полях господарства. У 2019 році, на основі рекомендацій Agrilab, було розпочато внесення фосфорних і калійних добрив, що поступово підвищило рівень цих елементів. Станом на 2024 рік, їхній вміст майже подвоївся, що свідчить про ефективність системного підходу до живлення.

Динаміка змін показників фосфору
Динаміка змін показників фосфору
Динаміка змін показників фосфору у 2019 та 2024 роках


Подальші кроки: масштабування диференційованого внесення добрив


Маючи нові дані з результатів аналізу ґрунту, господарство «Діброва і К» планує масштабувати систему диференційованого внесення мінеральних добрив. Цей підхід забезпечить економію коштів і ресурсів, адже добрива будуть вноситися лише там, де їх дійсно потребує ґрунт, що сприяє максимальній ефективності та прибутковості по врожайності сільськогосподарських культур.

Ефективність агробізнесу: досвід господарства «Діброва і К.» у впровадженні точного землеробства
Посів та внесення добрив на полях «Діброва і К»


Джерело інформації та фото: пресреліз Agrilab
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
30 755
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 630
0