Як використання органічних добрив допомагає досягати максимальних результатів по врожайності: досвід «ЛАНАГРОПРОД»


Як використання органічних добрив допомагає досягати максимальних результатів по врожайності: досвід «ЛАНАГРОПРОД»
20:11, 04 2024
155
0

Господарство «ЛАНАГРОПРОД», розташоване в Чернігівській та Сумській областях, має земельний банк площею близько 3000 га. Протягом останніх років воно активно впроваджує інноваційні рішення для підвищення врожайності та оптимізації витрат. Разом із компанією Agrilab господарство провело якісний аналіз ґрунту на тих площах, де виникла найбільша потреба, — загалом близько 1500 га. Такий підхід дозволив ефективніше керувати ґрунтовими ресурсами та максимально використовувати потенціал полів.

Хоча основу земельного банку становлять різновиди чорноземів, господарство також має справу з такими ґрунтами, як торф’яно-болотні засолені та лучно-чорноземні засолені. Ці типи ґрунтів вимагають особливого підходу та детального агрохімічного аналізу. Лише так можна максимально розкрити потенціал кожної ділянки та забезпечити ефективне управління земельними ресурсами.

«Наша команда з агрономів та інженерів є висококваліфікованою. Ми використовували картограми та були впевнені, що діємо правильно. Проте з часом у нас виникли запитання: чому деякі земельні ділянки не дають очікуваного врожаю? Що потрібно змінити у нашому підход до ведення господарстваі? Саме тоді ми зрозуміли, що нам потрібна допомога фахівців компанії Agrilab», — ділиться досвідом керівник господарства Ярослав Бабич.


Ярослав Бабич
Ярослав Бабич, керівник господарства “ЛАНАГРОПРОД”


Співпраця з Agrilab розпочалася в 2017 році. Саме тоді господарство почало активно застосовувати рідкі органічні добрива. «Ми захотіли дізнатися, як органіка впливає на стан ґрунту, чи відображається це в агрохімічних показниках та які результати ми зможемо отримати», – додає керівник підприємства.

«Спочатку співпраця з Agrilab не принесла бажаних результатів, але я вирішив переосмислити ситуацію. Як кажуть, у найтемнішу ніч з’являється провідна зоря. Кожен виклик – це можливість для навчання. Наразі ми вже дослідили до 1500 гектарів на нашому підприємстві. Адже у земельних ділянках, які ми інтегруємо в наше господарство, постають питання щодо лужності, кислотності тощо. Саме тому ми активно досліджуємо ці показники», — додає він.


Стосовно технічного забезпечення «ЛАНАГРОПРОД», то кардинальних змін не відбулося, оскільки господарство вже мало необхідну техніку для точного землеробства. Водночас технологічні підходи до ведення господарства зазнали певних змін. Якщо раніше застосовували роздільне внесення азоту для підживлення, то, за рекомендаціями фахівців Agrilab, тепер проводять внесення за один підхід на досліджуваних площах. Змінився також підхід до внесення інших добрив.

«Раніше, плануючи внести по 100 кг калію на певну площу, ми просто вносили добрива без аналізу. Наразі ж ми відкриваємо “книгу”, вивчаємо рекомендації та визначаємо, що для однієї ділянки потрібно 50 кг калію, а для іншої – 150 кг. Таким чином, ми покращуємо результати нашої роботи», – розповів Ярослав Бабич.


Цього року господарство бере участь у спільному проєкті Agrilab та Програми АГРО з надання агрономічно-технологічних консультацій. Його. метою є підвищення ефективності та продуктивності виробників зернових і олійних культур — мікро-, малих та середніх агропідприємств..

«Після проведених консультацій ми вирішили, що з весни наступного року будемо розширювати диференційоване мінеральне живлення, а потім переходити до диференційованого посіву сільськогосподарських культур», — зазначив керівник підприємства.


ЛАНАГРОПРОД
Поле з кукурудзою, врожайність якого становила 12 тонн/га, ТОВ “ЛАНАГРОПРОД”


Також протягом останніх двох років компанія змінює підходи до ведення господарства, слідуючи рекомендаціям Agrilab. Хоча ці роки були кліматично непередбачуваними, «ЛАНАГРОПРОД» все ж отримав позитивні результати з врожайності.

Ярослав Бабич поділився: «Я вважаю, що на це впливають кілька факторів, включаючи зусилля моєї команди та фахівців Agrilab. Наприклад, раніше нам ніколи не вдавалося досягти врожайності кукурудзи в сухій масі на рівні 12 тонн із гектара. Зазвичай ми отримували 9-10 тонн, але не 12. Також я ніколи раніше не досягав пивоварного ячменю на рівні 8 тонн, але цього року ми отримали саме цей результат. Іноді я навіть не вірив, коли хтось говорив про подібні показники, але цьогоріч наше господарство справді досягло таких успіхів. Стосовно опадів, то ситуація була такою ж, як і у всіх інших».


Джерело інформації та фото: Agrilab
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
30 441
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 496
0