"Три дощі в маю", або Як збирати дані про погоду


14:43, 19 2024
215
0

Моніторинг погоди є важливим завданням для власників аграрного бізнесу, оскільки метеоумови та точність їхнього прогнозування відіграють ключову роль у сільському господарстві. У зв’язку зі змінами клімату фермери змушені шукати та застосовувати у своїй роботі нові ефективні практики.

Вони використовують інноваційні технології, такі як GPS-моніторинг техніки, онлайн-контроль виконаних робіт, супутникові знімки, що визначають індекс NDVI, агроскаутинг, дані з метеостанцій, які при правильному застосуванні дають можливість зберегти та примножити майбутній урожай.

дані про погоду

Зважаючи на важливість прогнозування погоди в сільському господарстві, аграрії прагнуть отримувати максимально достовірну інформацію. Відкриті джерела не завжди надають точні дані, що може вкрай негативно вплинути на зростання культур, особливо в умовах несподіваних погодних змін. Розуміючи необхідність використання прогнозів, складених для конкретних ділянок з урахуванням високоточних даних, команда Soft.Farm пропонує користувачам вебсервісу вдосконалений функціонал. Він спрямований на автоматизований збір відомостей про погоду та служить для взаємодії зі спеціалізованими метеостанціями, що допомагають визначати параметри мікроклімату полів для правильної своєчасної організації роботи. Достовірні дані дають змогу мінімізувати або уникнути втрат урожаю через несприятливі погодні умови, тим самим підвищуючи економічну та соціальну ефективність сільського господарства.

дані про погоду

Сучасні агрометеостанції є повністю автономними та розміщуються безпосередньо на полях. Уся інформація, зібрана за певний період, обробляється, підсумовується та графічно візуалізується пристроєм реєстрації даних. Після інтеграції станції з вебсервісом Soft.Farm аграрії можуть у будь-який момент отримати доступ до потрібних відомостей на детальних сторінках геозон та виконати необхідний аналіз. На основі одержаних метеоданих можна коригувати час поливу, обробки культур від шкідників, внесення добрив, що допоможе оптимізувати посівну кампанію. Завдяки дружньому інтерфейсу Soft.Farm користувачі мають постійний доступ до функцій системи, які дають можливість зробити продуктивнішою роботу цілого підприємства.


Вебсервіс поєднує інформацію з метеостанцій різних виробників в одному інтерфейсі. У системі інтегровані сервіси таких надійних провайдерів, як MeteoTrek, Metos, Davis та It-Lynx, які використовують сучасне обладнання та програмне забезпечення. Під час проведення професійного моніторингу з використанням метеостанцій, підключених до Soft.Farm, усі дані зберігаються в хмарному сховищі SF Cloud. Вони доступні у вигляді графіків, таблиць та звітів у будь-який час із будь-якої точки світу. Збір інформації про мікроклімат надає докладну інформацію про погодні умови на конкретних ділянках. Датчики розташування за допомогою GPS-сигналу визначають широту, довготу та висоту будь-якого об’єкта на полі.

Оптичні датчики, встановлені на супутниках або дронах, вимірюють властивості ґрунту на основі світлових характеристик, оцінюючи вміст глини, органіки та вологи. Електрохімічні датчики фіксують певні іони в ґрунті, надаючи фермерам дані про рН та рівні поживних речовин. Автоматичне формування системою рози вітрів по кожному полю за тривалий період, а також встановлення швидкості та спрямування вітру в певний час важливе для оцінки умов запилення та планування застосування пестицидів або добрив. Вимірювання рівня освітленості та ультрафіолетового випромінювання дає змогу зрозуміти, чи отримують рослини достатню кількість світла для ефективного фотосинтезу.

дані про погоду

Метеорологічні функції, доступні в системі Soft.Farm, дають користувачам можливість планувати сільськогосподарські роботи на основі прогнозів погоди на 14 днів, а також визначати загальні тенденції зміни клімату з огляду на історичні дані, накопичені за допомогою журналу погоди або отримані з громадських станцій.

Вплинути на погоду неможливо, але достовірні метеодані дозволяють оперативно приймати потрібні та своєчасні управлінські рішення вже сьогодні.

Джерело інформації та фото: soft.farm[size]
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
30 158
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 368
0