Київщина активізує розвиток гідротехнічної меліорації: потенціал та інновації


Київщина активізує розвиток гідротехнічної меліорації: потенціал та інновації
18:14, 26 2024
187
0

Київська область демонструє значний потенціал у галузі гідротехнічної меліорації, з огляду на велику кількість меліорованих земель, що становить понад 232,7 тисяч гектарів. Ця тенденція підкріплена розширенням мережі організацій водокористувачів (ОВК), що наразі налічує 47 установ по всій Україні, зокрема, «Сильна вода» в Київській області, яка активно відновлює системи зрошення, які не використовувалися понад три десятиліття.

За інформацією місцевого міністерства, ініціатива ОВК «Сильна вода» включає в себе реконструкцію існуючої осушувальної системи «Броварка» та введення в експлуатацію нових зрошувальних технологій. Зокрема, було здійснено відновлення підвідного каналу з прокладанням нових трубопроводів на дистанції майже 10 км і створенням нового басейну накопичувача.

Впровадження сучасних технологій та відновлення інфраструктури стали можливими завдяки участі в міжнародних програмах, таких як USAID АГРО, які надають субгранти на використання енергозберігаючого обладнання та автоматизацію зрошення. Завдяки цим зусиллям, ОВК «Сильна вода» вдалося встановити сучасні дощувальні машини, що дозволило зрошувати 500 га землі.

«Відновлення зрошення в регіоні не тільки зміцнює продовольчу безпеку України, але й відкриває нові можливості для мікро, малих та середніх підприємств, дозволяючи їм розширювати обсяги виробництва та нарощувати експортний потенціал», - зазначила Ольга Прохорова, представниця ОВК «Сильна вода».

Завдяки законодавчим ініціативам, таким як Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації», фермерські господарства отримали не лише право власності на меліоративну інфраструктуру, але й інструменти для її модернізації та розвитку. Це знаковий крок у створенні умов для сталого розвитку агросектору, що має значне вплив на економіку регіону та країни в цілому.

Джерело інформації та фото: дайджест МінАгро України
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
30 066
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 322
0