Оптимізація обробітку ґрунту для посіву озимих культур після короткотривалих парів


Оптимізація обробітку ґрунту для посіву озимих культур після короткотривалих парів
14:17, 22 2024
194
0

Ефективна підготовка ґрунту є ключовим аспектом для успішного вирощування озимих культур, особливо після короткотривалих парів, таких як однорічні трави, кукурудза на зелений корм, рання картопля та інші культури, що швидко звільняють поле. Про це розповідає Agrotimes.

Ініціальний етап включає мілкий обробіток ґрунту дисковими лущильниками або дисковими боронами на глибину 6-8 см відразу після збору попередньої культури. Такий підхід допомагає ефективно подрібнювати рослинні рештки та розпушувати ґрунт, забезпечуючи оптимальні умови для наступного етапу.

Через 10-14 днів проводиться основний обробіток ґрунту на глибину 12-14 см, а в умовах високої забур'яненості коренепаростковими бур'янами — на 16-18 см за допомогою знарядь чизельного типу або комбінованих агрегатів.

Для культур, що вирощуються після багаторічних трав, рекомендується проведення дискування в двох напрямках дисковими знаряддями на глибину 8–10 см, з подальшим основним обробітком плугами на глибину 20-22 см з одночасним прикочуванням і боронуванням.

Заключний етап передпосівної підготовки включає культивації залежно від потреби, а передпосівний обробіток виконується безпосередньо в день сівби на глибину загортання насіння. Цей комплексний підхід забезпечує оптимальне ущільнення та підготовку ґрунту, що є вирішальним для забезпечення максимальної врожайності озимих культур.

Джерело інформації та фото: Agrotimes
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
30 066
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 322
0