Аграріям варто придивитися до переробки волоського горіха

Аграріям варто придивитися до переробки волоського горіха
18:10, 15 2020
1 251
0

Світовий ринок дуже змінюється у зв'язку зі складною епідеміологічною ситуацією. Закриття кордонів істотно обмежує можливість експорту всіх видів продукції, в тому числі агровиробництва.

Здорові продукти мають прямий вплив на імунну систему людини - основний захист від різного роду вірусів, які мають властивості вражати ослаблений організм.

Волоський горіх через що міститься в його ядрі і зелених плодах юглон є потужним і безпечним джерелом йоду - життєво необхідного елементу, що забезпечує роботу щитовидної залози та імунної системи людського організму в цілому.

Порушення нормальної роботи щитовидної залози спостерігається в останні роки мало не у кожної людини і веде до серйозних наслідків. Доведено, що баланс йоду в щитовидній залозі залежить від достатнього йоду в їжі і воді. І не випадково, що в багатьох країнах, де в раціоні харчування є продукти з молодих волоських горіхів, рівень захворювань щитовидної залози значно нижче. Варення з молодих волоських горіхів, зелені горіхи, залиті медом, - поза всякою конкуренцією по корисного впливу на організм людини. Варення із зелених горіхів містить: білки, йод, бета-каротин, флавоноїди, мінеральні солі, аромамасла, алкалоїди, вітаміни. Цей продукт послужить хорошою профілактикою авітамінозу в зимову пору. Багатий і корисний вітамінний склад варення зміцнить імунітет і додасть організму сили протистояти інфекціям в простудний період року, оскільки вітаміну С в ньому міститься не менше, ніж в лимонах.

Весь об'єм крові в організмі людини за 17 хвилин проходить через щитовидну залозу. Клітини щитовидки потребують йоді, за ці 17 хвилин вироблений цією залозою йод вбиває нестійкі мікроби, що знаходяться в крові. За безліччю корисних властивостей горіх не має собі рівних в рослинному світі. Недарма горіх волоський називають деревом життя. Поживна цінність 1 кг плодів волоського горіха в 8 разів більше, ніж у м'яса, але їх хімічний склад добре збалансований. Тому горіхи - легкозасвоюваний продукт, розумне вживання якого не відіб'ється на вазі.

В Україні вирощується близько 120 тис. Тонн горіха щорічно. Експорт горіха в шкаралупі і очищеного становить близько 2/3 всього об'єму. При цьому світові ціни на горіх в останні кілька років істотно знизилися. У 2018 р молдавські фермери іноді навіть відмовлялися від збору врожаю свого горіха, вважаючи це нерентабельним. Формування експортних партій горіха в Україні відбувається в кілька етапів: дрібні виробники продають зібраний урожай в очищеному або неочищеному від шкаралупи вигляді компаніям, які далі займаються їх переробкою. Для того щоб мати можливість самостійно експортувати вирощений горіх, потрібно закласти не менше 100 га саду і побудувати завод для переробки та сортування.

Переробка волоського горіха в нашій країні недостатньо розвинена. Адже навіть шкаралупа, перегородки, листя можна переробляти і отримувати додатковий дохід. Поступово в Україні з'являються виробники готових продуктів з горіха - упаковані очищені горіхи, горіхи в шоколаді, карамелі, варення з молодих волоських горіхів, горіхове масло і ін. Горіхове молоко і заморожені горіхи - продукти як для внутрішнього ринку, так і мають високий експортний потенціал.

Автор: Валентина Лановенко, керівник проектів в розпліднику плодових культур родини Лановенко, консультант з експорту Український плодоовочевий асоціації

Джерело та фото: Agroportal
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 526
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 500
0