На кухні у рівненського ресторатора ростуть печериці

На кухні у рівненського ресторатора ростуть печериці
17:49, 15 2020
1 168
0
альтернативный текст
Дім — чудове середовище для вирощування грибів. У цьому пересвідчився відомий в Рівному ресторатор Анатолій Лук’янчук. У себе вдома він вирощує гриби і каже, що власноруч вирощені печериці й смакують по-іншому.

— Ідея прийшла до мене під час карантину, коли я нудився вдома, — розповів п.Анатолій. — Я займаюся розробкою меню для ресторанів в Україні та загалом у світі. Зараз дуже великої популярності набуває так зване еко-меню, коли ми готуємо страви із продуктів, які вирощуємо власноруч. У мене навіть є мрія влаштувати в ресторані стелажі з вирощуванням різнотрав’я, щоб потім використовувати при приготуванні страв. Отже, друзі підсобили мені зі спорами грибів, я почитав, як їх вирощують, що для цього потрібно.

На кухні печериці

Анатолій Лук’янчук купив коробки зі спеціальною сумішшю із субстрату та грунту, з якої й ростуть гриби. Свій винахід п. Анатолій назвав грибним конструктором. Як справжній шеф і ресторатор, він не розкриває секрету вирощування грибів. Адже такі коробки зі спеціальним грунтом виготовляє на замовлення. Наразі має конструктори білих печериць, королівських печериць та глив у мішечках.

На кухні печериці

— Якщо ви придбаєте таку коробочку, то виростити гриби в домашніх умовах дуже легко, — стверджує п.Анатолій. — Спершу потрібно зачекати, коли субстрат у ній зацвіте. На це піде 17-20 днів. А вже після цього додаєте грунт, який іде в комплекті. Потрібно зачекати ще тиждень, і тоді почнуть рости гриби. Можете зрізати їх вже через день, а можете чекати, поки виростуть більші, і зрізати раз на тиждень. От я встаю вранці і моя донька Каріна просить на сніданок омлет. Я при ній зрізаю декілька грибочків з коробки, подрібнюю їх — і на сковорідку. Їй дуже цікаво за цим спостерігати. Вона сама за ними доглядає, підливає їх щодня. Це, скоріше, розвага, хобі, ніж бізнес. Проте можу запевнити, що смак у цих грибів більш насичений, ніж у тих, які вирощені на спеціальних фермах.

Коробка печериць або мішечок глив у п. Анатолія коштують приблизно 200 гривень.

Джерело та фото: rivnepost
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 927
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 636
0