Зональність полів — інструментарій Farmers Edge

Зональність полів — інструментарій Farmers Edge
17:26, 15 2020
1 295
0

Визначення зон продуктивності полів — що це дає та які інструменти для цього пропонує Farmers Edge?

Жодне поле не є повністю однаковим. Більшою чи меншою мірою, але розбіжності затипом ґрунтів, гранулометричним складом, кислотністю/лужністю, вмістом мікро-макро-мезоелементів у доступній рослинам формі тощо будуть завжди. Це зумовлює появу певних зон, де культури з року в рік формують якісніший та/або більший урожай, ніж на решті площі поля, і навпаки. Рішення точного землеробства дозволяють визначати такі ділянки й, відповідно, закладаючи врожай, раціонально підходити до кожної з них.

Як мінімум, це означає зменшення норми добрив на малопродуктивній ділянці, яка все одно не забезпечить планової врожайності, та збільшити її на високопродуктивній. А як максимум — можна гратись із нормами висіву, типом сортів/гібридів (інтенсивні — на високопродуктивних ділянках, стресостійкі — на низькопродуктивних), формулами й типом живлення… — все для того, щоб кожна ділянка працювала на 100%, а віддача від інвестицій була максимальною.

Farmers Edge створює карти полів із зонами продуктивності на основі супутникових знімків, які роблять під час пікових етапів розвитку культур. І тут на перший план виходять три ключових риси, які вирізняють Farmers Edge серед інших пропозицій ринку.

Роздільна здатність. Або якість, чи точність супутникового зображення. Farmers Edge використовує дані з чотирьох супутникових угрупувань. Половина з них робить супутникові знімки роздільною здатністю 1 піксель = 30 × 30 м або 10 × 10 м. Але найбільше угрупування Dove, яке налічує близько 200 супутників, — робить знімки 1 піксель = 3,1 × 3,1 м. Вища роздільна здатність — більше деталей на знімку й, відповідно, точніший аналіз за індексом NDVI.

Оновлення. Важливою перевагою від такої кількості залучених супутників є суттєва частота оновлення знімків — кожні 11–15 год. Це, своєю чергою, дозволяє Farmers Edge щотижня надавати своїм клієнтам 2–3 «робочих» знімки: з хмарністю до 20%.

Farmers Edge

Нетиповість. Четверте угрупування супутників — важлива конкурентна перевага Farmers Edge. Кольорові спектри, у яких вони фільмують, і програмне забезпечення для їхнього аналізу й обробки дозволяє клієнтам Farmers Edge оперативно виявляти розбіжності (позитивні чи негативні) на полі з однаковим NDVI-індексом і в той час, коли NDVI-аналіз неможливо проводити ще 7–12 днів.

Висока якість знімків дозволить розуміти точну картину на полях, швидке оновлення даних — оперативно виявити проблеми, а нетипові знімки — побачити виклики й здобутки, які раніше лишалися «за кадром». Farmers Edge є чим заінтригувати. Докладніше про її інструментарій читайте в наступних матеріалах.

Джерело та фото: agro-business
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 179
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0