Економіка України у 2020 році впаде на 4,5% – ЄБРР

Економіка України у 2020 році впаде на 4,5% – ЄБРР
21:34, 13 май 2020
772
0
Прогнозується, що економічне падіння продовжиться і у наступному, 2021 році. За його підсумками скорочення складе 4,5%

Глобальне зниження цін на сировинні товари створює додаткове негативне навантаження для таких країн, як Азербайджан, Україна та Вірменія. Економіки цих країн постраждали від зниження попиту на метали і вуглеводні. До такого висновку прийшли аналітики Європейського банку у черговому про регіональні економічні перспективи ЄБРР.

В Україні поєднання скорочення зовнішнього попиту і внутрішнього попиту через заходи громадської охорони здоров’я, прийнятих для стримування поширення вірусу, позначилося на секторах виробництва і обслуговування.

Як говориться у звіті, в Україні скорочення зовнішнього попиту і внутрішнього попиту через заходи громадської охорони здоров’я, прийнятих для стримування поширення вірусу, позначилося на всіх секторах виробництва і обслуговування.

Ще одним негативним фактором є очікуване скорочення закордонних грошових переказів, що негативно позначиться на доходах домогосподарств і платоспроможності громадян.

Як наслідок очікується, що у 2020 році економіка скоротиться на 4,5%, що майже співпадає з прогнозом НБУ про скорочення на 5%. Але, на відміну від інших прогнозів, у ЄБРР приходять до висновку, що Україна не встигне відновитись і у 2021 році економіка продовжить падіння – на 5% у річному вимірі.

Цим прогноз для України відрізняється і від прогнозів для інших країн Східної Європи і Країн Балтії. Наприклад, у Словаччині у 2021 році очікується зростання на 4,5%, у Польщі і РФ – на 4%.

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв прогноз економіки України від J.P. Morgan.

Джерело та фото: landlord
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 267
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 564
0