Як спека вплине на вартість продуктів до кінця літа 2024 року


Як спека вплине на вартість продуктів до кінця літа 2024 року
13:52, 03 2024
103
0

Україна стикається з багатьма факторами, що впливають на ціни на продукти харчування, зокрема погодні умови та економічні обставини.

Основні чинники впливу


Доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України Олексій Плотніков поділився своїм прогнозом щодо цін на продукти до кінця літа. Він підкреслює, що зростання цін є неминучим.

Одним з ключових факторів, що сприятиме цьому, є підписаний 1 липня 2024 року меморандум з Міжнародним валютним фондом (МВФ), який передбачає подвоєння рівня інфляції.

Згідно з оновленими даними МВФ, на кінець року прогнозується інфляція понад 8%, що значно перевищує попередній прогноз у 4%, зазначає Плотніков.

Інфляційний тиск


За словами Плотнікова, інфляція продовжуватиме зростати, що неминуче вплине на підвищення цін на продукти. Це підтверджується як на міжнародному, так і на національному рівнях.

До додаткових факторів, що спричиняють зростання цін, належать:
✔️ Відключення електроенергії, яке змушує виробників використовувати генератори, що веде до додаткових витрат на виробництво енергії.
✔️ Проблеми з логістикою.
✔️ Труднощі з реалізацією продукції.
Прогноз до кінця літа
Через економічні труднощі в країні українцям варто готуватися до подальшого підвищення цін на продукти харчування.

"Ми не можемо точно передбачити, наскільки і як саме подорожчають продукти, оскільки індекс інфляції розраховується складніше, ніж просто зростання цін," – зазначає Плотніков.


Проте експерт підкреслює, що зростання інфляції та підвищення цін є неминучими. Це вимагатиме від населення адаптації до нових умов і перегляду сімейних бюджетів, щоб зменшити вплив інфляційних процесів на повсякденне життя.
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 850
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0