Найефективніші матеріали та покриття для теплиць


Найефективніші матеріали та покриття для теплиць
00:18, 03 2024
136
0

Вирощування овочів, ягід і фруктів завжди потребує ретельного підходу. Вибір правильного матеріалу для каркасу та покриття теплиці може значно вплинути на успіх врожаю. Адже деякі культури потребують особливого мікроклімату, який можна забезпечити лише надійною спорудою.

Матеріали для каркасу теплиці


Дерево
Дерево є доступним та екологічним матеріалом. Воно "дихає" та вбирає тепло, що сприяє стабільному мікроклімату всередині теплиці. Однак, дерев'яні каркаси піддаються гниттю через вологість, що обмежує їх використання у вологих кліматичних умовах.

Пластик чи ПВХ
Пластикові або ПВХ каркаси – легкі, дешеві та прості в установці. ПВХ профілі мають низьку теплопровідність, що допомагає уникнути містків холоду. Проте, такі конструкції нестійкі до сильних поривів вітру, тому їх варто використовувати лише у м'якому кліматі.

Алюміній
Алюміній – легкий і естетичний матеріал, хоча і дорогий. Каркаси з алюмінієвої труби квадратної форми забезпечують естетичний вигляд та достатню міцність. Недоліки включають високу теплопровідність і вимогу до правильної установки, щоб уникнути структурних проблем при навантаженнях.

Оцинкована сталь
Оцинкована сталь – міцний та довговічний матеріал, що не піддається корозії навіть у вологих умовах. Використання товстих сталевих профілів з гарячим оцинкуванням забезпечує надійність і довгий термін служби теплиці.

Вибір покриття для теплиці


Плівка
Поліетиленова плівка – дешевий варіант покриття, який потрібно міняти щорічно. Вона добре пропускає світло, але швидко зношується, вимагаючи регулярних ремонтів і замін.

Армована плівка
Армована плівка має більш високу довговічність (до 5 років), якщо її знімати на зиму і зберігати в належних умовах. Вона складається з сітки, що робить її більш стійкою до пошкоджень.

Полікарбонат
Полікарбонат для теплиць – найкращий варіант покриття. Легкий, міцний і довговічний матеріал, який може служити 10-15 років. Полікарбонат забезпечує відмінну теплоізоляцію і високу світлопроникність. Виробники покривають його зовнішній шар УФ-захисним покриттям, що запобігає деградації матеріалу під впливом сонця.

Скло
Скло – важкий і крихкий матеріал, який має високу теплопровідність. Використання подвійних рам може вирішити проблему втрати тепла, але значно збільшує вартість конструкції.

Агроволокно (спанбонд)
Агроволокно – синтетичне неткане полотно, яке забезпечує необхідний мікроклімат. Воно пропускає світло та повітря, не допускає накопичення конденсату і захищає рослини від протягів.

Полікарбонат для теплиць: який вибрати?


Полікарбонат буває двох типів: стільниковий і монолітний. Стільниковий полікарбонат має пористу структуру з ребрами жорсткості, що забезпечує кращу теплоізоляцію і розсіювання світла. Монолітний полікарбонат – суцільний матеріал з високою міцністю. Для теплиць оптимально використовувати стільниковий полікарбонат з УФ-захисним покриттям.

Товщина полікарбонату


Вибір товщини полікарбонату залежить від конструкції теплиці, кліматичних умов та вимог до теплоізоляції. Для арочних теплиць використовують полікарбонат товщиною 4-6 мм, для скатних – від 8 мм і більше. Товстіші листи знижують світлопроникність, але забезпечують кращу теплоізоляцію і міцність.

Для дачників-аматорів підходять покриття товщиною 4-8 мм. Для професійного вирощування культур краще обирати полікарбонат товщиною 8-10 мм. Для зимових садів використовують матеріал понад 10 мм.

Обираючи матеріали для теплиць, варто враховувати всі фактори: кліматичні умови, види вирощуваних культур та бюджет. Правильний вибір каркасу та покриття забезпечить надійний захист рослин і сприятиме високим врожаям.
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 847
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0