Аналіз ґрунту як шлях до ефективного і точного землеробства


Аналіз ґрунту як шлях до ефективного і точного землеробства
15:52, 26 2024
507
0

Як точне та ефективне землеробство допомагає підвищити прибутковість господарства? Як монетизувати дані аналізу ґрунту та перетворити отриману інформацію на прибуток? З якими основними проблемами втрат врожаю зіштовхуються аграрії в сучасних реаліях? Рішення є — точне землеробство стає ще більш доступним!

Програма USAID АГРО та AgriLab запустили ініціативу, спрямовану на підтримку мікро-, малих та середніх агропідприємств. Мета проєкту – підвищення ефективності та продуктивності виробників зернових та олійних культур через надання агрономічно-технологічних консультацій.

У рамках спільного проєкту 19 червня 2024 року відбулася конференція: "Агроінновації: Аналіз ґрунту як шлях до ефективного і точного землеробства", в якій взяли участь аграрії та агроспеціалісти для обговорення ролі аналізу ґрунту як ключового інструменту ефективного й точного землеробства.

Рішення для аграріїв від Програми USAID АГРО та AgriLab


Програма USAID АГРО – це семирічний проєкт, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується компанією Chemonics International. Для USAID АГРО важливо підтримувати аграрний сектор та аграріїв у нинішніх умовах війни.

“Ми всі знаємо, що війна безпрецедентно викликала труднощі не лише в аграрному секторі, а й у всіх сферах життя. Аграрії стикаються з безліччю викликів, таких як знищення техніки, брак сировини та її висока вартість. Крім того, існують проблеми з браком кадрів, логістикою та зруйнованою інфраструктурою. Програма USAID АГРО постійно аналізує потреби мікро-, малих та середніх виробників, реагуючи на них і надаючи відповідну підтримку”, — повідомила Тетяна Монке.


AgriLab

Спільний проєкт USAID АГРО та AgriLab спрямований на підтримку аграріїв через аналіз ґрунту, що допоможе підвищити врожайність та економічну ефективність агропідприємств. Проєктом буде охоплено 106 мікро-, малих та середніх виробників і триватиме більше року.

“Ми закликаємо всіх, кому це потрібно, відгукнутися, дізнатися більше деталей, обмінятися ідеями та думками. Поділіться очікуваннями та актуальними потребами, а ми в свою чергу будемо враховувати їх у подальшій підтримці аграрного сектору України”, — наголосила Тетяна Монке.


Аналіз ґрунту як шлях до ефективного і точного землеробства


Компанія Agrilab спеціалізується на розробці та впровадженні провідних технологій, спрямованих на покращення ефективності агробізнесу, оптимізацію витрат і підвищення врожайності через використання елементів точного й ефективного землеробства.

Ярослав Бойко, СЕО AgriLab, підкреслив: “Ми є партнерами всесвітньовідомої лабораторії WARD та маємо десятирічний досвід успішної роботи на українському ринку. Наші технології випробувані на практиці та підтверджені сотнями успішних кейсів”.

Більше 700 компаній і аграріїв вже співпрацюють із AgriLab, покладаючись на розробки та рекомендації для оптимізації процесів вирощування сільськогосподарських культур. Результати цієї співпраці стали очевидними на більш ніж 2 мільйонах гектарів землі по всій Україні.

AgriLab

"Важливим досягненням компанії є значне підвищення ефективності використання добрив наших клієнтів по всій Україні, що становить від 20%. Крім того, кожні 10 доларів, інвестовані у комплексний аналіз ґрунту чи інші послуги AgriLab, приносять збільшення прибутку від $30", — додає Ярослав Бойко.
Однак на сьогодні понад 50% аграріїв працюють “у сліпу”, не маючи жодних базових даних про свої поля та їхні особливості — це справді велика проблема. Багато хто діє на основі минулих досвідів або порад сусідів, консультантів чи блогерів, не розуміючи особливостей грунтів, із якими працюють.

"Мало хто з виробників у рослинництві керується таким ключовим показником, як pH ґрунту, який суттєво впливає на використання ресурсів і врожайність. Наприклад, якщо цей показник неоптимальний, особливо коли йдеться про кислотність ґрунтового середовища, то, враховуючи загальну кількість кислих ґрунтів в обробітку, втрати можуть сягати до 8 млн тонн урожаю кукурудзи. У грошовому еквіваленті йдеться про близько 1,4 мільярда доларів", — наголосив Ярослав Бойко.


Це лише один із аспектів, що потребує уваги при впровадженні технологій, покупці добрив та виборі насіння. Якщо ви не знаєте основних характеристик вашого поля, як можна ухвалювати оптимальні рішення щодо технологій вирощування? Це питання особливо актуальне, оскільки відсутність необхідних знань та експертизи у цій сфері ускладнює ситуацію на ринку.

“Наша місія — зробити точне землеробство доступним для кожного аграрія. Ми впевнені, що правильне застосування технологій і наукових підходів є важливим ключем до стійкого розвитку агробізнесу в Україні, особливо в умовах сучасної геополітичної нестабільності. Тому спільно з Програмою USAID АГРО ми активно сприяємо підвищенню ефективності та конкурентоспроможності мікро-, малих та середніх підприємств аграрного сектору", — підсумовує Ярослав Бойко.


Рахуємо гроші: максимізація врожайності через оптимізацію технологій. Досвід господарства в Полтавській області


Господарство “Агроленд-Інвест” розташоване в Полтавській області, землі якої розкидані між колись Лохвицьким і Чорнухинським районами, а тепер Миргородським і Лубенським районами. Спершу компанія зосереджувала увагу на якісному банку землі й впроваджувала технології відповідно до потреб і наявної техніки. Відвідуючи дні поля та розбираючись у сільському господарстві, зрозуміли про необхідність йти в напрямі ефективності та оптимізації. Почали з комплексного аналізу ґрунту, узгодивши співпрацю з компанією Agrilab у 2019 році.

"Після презентації результатів компанією Agrilab ми зрозуміли потенціал нашого господарства. Почали впроваджувати їхні рекомендації, що дозволило нам зекономити значну суму на добривах та підвищити ефективність і врожайність. У перший рік ми вирішили не ризикувати і застосували лише 30% рекомендацій від Agrilab. Це дало нам економію приблизно 72 тисяч доларів на нашому господарстві, що за актуальним курсом на той час становило 55 доларів за гектар. Підрахувавши результати, ми визнали, що це була значна економія. Наступного року ми вирішили повністю використовувати рекомендації, на 100%, що зумовило ще значно кращі результати", — повідомив Юрій Ус, “Агроленд-Інвест”.


Особливий підхід до використання результатів аналізу грунту і реалізація системи удобрення в господарстві, що на Кіровоградщині
“Ми співпрацюємо з Agrilab вже три роки і не плануємо зупинятися на досягнутому, оскільки бачимо ефективність. Ми опинилися в зоні складних кліматичних умов, де іноді опади не відбуваються, коли це потрібно, або, навпаки, йдуть, коли цього не треба. Ми розташовані в Кіровоградській області, в напрямку до Миколаєва, з великими площами чорнозему. Проте постійно стикаємося з дефіцитом вологоутримування і прагнемо ефективно її зберігати”, — поділився Орест Гранат, “ТЕХНОПОЛЬ АГРО”.

Основні чинники, що впливають на родючість поля, — це сума катіонів, співвідношення кальцію до магнію і рівень pH грунту. Система сівозміни відіграє важливу роль у стратегії “ТЕХНОПОЛЬ АГРО” при плануванні вибірки на трирічний період щодо катіонного обміну. Також господарство постійно робить дослідження та вдається до експериментів, щоб оптимізувати власні методи й збільшити врожайність.

“Без правильного балансу дуже важко досягти високих врожаїв. На сьогодні ми розуміємо, що це може бути витратно, але є інструменти, які допомагають точно дозувати живлення, що підходить для кожної культури. Тому співпраця з Agrilab допомогла нам реалізувати ці результати”, — запевнив Орест Гранат.


Підвищення врожайності і прибутковості за використання аналізу грунту і консультацій з точного землеробства


Господарство СТОВ "Васюти" має земельний банк площею 2000 га, що включає 75 різноманітних полів, розташованих у Ковельському районі Волинської області. Різноманіття ґрунтів — від дерново-підзолистих до торф’яних — створює унікальні виклики для агрономічного управління.

“Недостатня обізнаність щодо стану ґрунтів раніше призводила до великих фінансових втрат. Однак завдяки співпраці з AgriLab та навчанням ми перейшли на аналіз ґрунтів з точністю до 2-3 га і почали враховувати зони продуктивності за адаптивною сіткою. Це дозволило значно покращити точність та об'єктивність даних”, — розповів Геннадій Гадзовський.


Перші результати аналізу стали для господарства справжнім відкриттям, адже ґрунти виявилися не такими кислими, як думали, а вміст органічної речовини та калію здивував своєю строкатістю.

AgriLab

“Використання комплексних NPK-добрив без розуміння потреб кожного поля в минулому було дорогим уроком. Тепер ми вносимо азот, фосфор і калій диференційовано, згідно з аналізом ґрунтів та картами врожайності, економлячи $50–55 з гектара. Загальна економія в $100 тисяч на всіх 2000 га підтверджує значні переваги цього підходу. Такі результати не лише покращують нашу рентабельність, але й демонструють важливість точного землеробства для управління господарством”, — додав Геннадій Гадзовський.


Також у рамках конференції відбулася продуктивна дискусійна панель під назвою "Агро-Діалоги: як ефективно монетизувати результати аналізу ґрунту для підвищення прибутковості господарства". Її модератором став Станіслав Шум, засновник Aggeek. У дискусії взяли участь учасники конференції.

Джерело інформації та фото: пресреліз AgriLab
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 847
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0