Як теxнології connected farming підвищують врожайність і зменшують витрати


Як теxнології connected farming підвищують врожайність і зменшують витрати
13:36, 25 2024
275
0

Сьогодні технології розвиваються надзвичайно швидко, і агробізнес не є винятком. Новітні засоби, які впроваджуються в сільське господарство, допомагають зробити його більш ефективним та екологічним. За даними досліджень Gitnux, до 2050 року застосування агротехнологій може підвищити продуктивність сільського господарства на 70%.

Впровадження технологій стає не просто перевагою, а необхідністю для агробізнесу. Це єдиний спосіб впоратися з численними викликами та проблемами, що постають перед галуззю. Традиційні методи вже не здатні забезпечити необхідні обсяги виробництва та ефективність, яких вимагає сучасний ринок.

Впровадження точного землеробства, розумних систем зрошення та новиx методів моніторингу посівів дозволяє фермерам підвищувати врожайність, зменшувати відходи та забезпечувати безперебійне та більш ефективне виробництво.

Все це є частиною нового підходу до ведення фермерського бізнесу — connected farming.

Що таке сonnected farming і як це працює


Connected farming — це комплексний підхід до управління сільськогосподарським виробництвом, який базується на використанні новітніх технологій. Ключовими компонентами цієї системи є:

✔️ IoT (інтернет речей) та сенсори, які розміщуються по всій фермі для збору даних про стан ґрунту, вологість, температуру, ріст рослин, здоров'я худоби та продуктивність обладнання і передають інформацію через бездротові мережі до центральної платформи.

✔️ Мережі передачі даних, включаючи стільникові мережі (NB-IoT, LTE-M), LPWAN (для великомасштабних проектів) та Wi-Fi (для невеликих територій).

✔️ Хмарні платформи, які обробляють та аналізують отримані дані за допомогою алгоритмів штучного інтелекту та виявляють закономірності, прогнозуючи врожайність та виявля.чи потенційні проблеми ще до їх виникнення.

✔️ Додатки та панелі управління, через які фермери отримують доступ до оброблених даних через інтерфейси, які надають рекомендації щодо оптимального часу посадки, поливу, внесення добрив та збору врожаю на основі аналізу даних у реальному часі.


В чому перевага сonnected farming?


Агротехнології сприяють також підвищенню екологічної стійкості сільського господарства. Наприклад, гідропонні системи, підключені до connected farming, дозволяють економити до 90% води порівняно з традиційним ґрунтовим землеробством (Wifitalents). A компанія Agrosmart повідомляє, що їхні клієнти змогли заощадити 60% води та 40% енергії завдяки використанню IoT-сенсорів та аналітики даних (UNDP).

Застосування супутникових знімків та точного землеробства дозволиляє скоротити використання добрив на 20% (за даними галузевих досліджень). А в Китаї проект Connected Cow дозволив фермерам збільшити річний дохід від молочних корів на 50% завдяки постійному моніторингу здоров'я тварин (USDA).

Ефективність сучасниx теxнологій підтверджена цілісністю покращень, які вони приносять. За даними IBM, використання їхньої платформи iFarming дозволило фермерам збільшити продуктивність на 30%. Методи моніторингу посівів допомагають виявляти зараження шкідниками та спалахи хвороб на ранніх стадіях, що дозволяє застосовувати цільові втручання та зменшувати потребу в хімічних пестицидах та гербіцидах.

Як сonnected farming може вирішити проблеми українського агробізнесу


Для українських аграріїв впровадження цих інноваційних рішень стає не просто конкурентною перевагою, а необхідністю для виживання та розвитку в сучасних умовах. Інвестиції в агротехнології сьогодні — це запорука успішного та сталого сільського господарства завтра.

Через війну українські агробізнеси стикаються з вимушеним переносом потужностей виробництва через заселення ворога на окупованих територіях, а проблеми з постачанням електрики для автоматизації процесів стають все більш значущими.

Виснаження ґрунтів також є серйозним викликом для аграріїв України. Інтенсивне землеробство, надмірне використання добрив і пестицидів, нераціональне зрошення та ерозія ґрунту поглиблюють цю проблему роками. Впровадження методів точного землеробства за допомогою аналізу показників родючості дозволяє оптимізувати внесення добрив і раціонально використовувати ресурси.

Крім того, нестача кваліфікованої робочої сили в агросекторі підштовхує до автоматизації виробничих процесів. Технології connected farming можуть оптимізувати процеси висаджування та збирання врожаю та дозволити ефективніше управляти персоналом.

Ось конкретні приклади, як теxнології connected farming можуть допомогти вирішити ці проблеми:

✔️ При переміщенні виробництва, xмарні технології та централізовані системи управління швидко відновлюють операції на нових локаціях.

На виробничих лініях можуть бути встановлені сенсори для збору даних про стан обладнання, продуктивність та інші важливі показники. Якщо датчик виявляє, що машина несправна, хмарна система автоматично повідомляє команду з технічного обслуговування.

✔️ Якщо проблеми з електропостачанням впливають на безперебійне виробництво, IoT-пристрої забезпечують безперебійну роботу критично важливих систем.

Наприклад, хмарна система може рекомендувати перевести деякі машини в режим очікування, коли енергоспоживання високе. А автоматизовані системи можуть використовуватися для відключення або включення обладнання залежно від рівня заряду акумулятора.

✔️ Проблему виснаження ґрунтів може вирішити точне землеробство. На полях можуть бути встановлені сенсори для збору даних про стан ґрунту.

Xмарна система може рекомендувати фермерам використовувати менше добрив на ділянках ґрунту, а автоматизовані системи зрошення можуть використовуватися для поливу полів залежно від рівня вологості.

✔️ Якщо ваш бізнес страждає від нестачі кваліфікованиx працівників в регіоні, системи підтримки прийняття рішень (DSS) можуть стати ефективним рішенням.

Вони можуть використовуватися для аналізу даних та надання керівництву інформації про те, як можна найефективніше використовувати наявний персонал. Наприклад, DSS може допомогти керівництву визначити, які працівники володіють необхідними навичками для виконання певних завдань.

Рішення, які працюють: Connected farming трансформація, розроблена компанією COAX

COAX — це продуктова IT-компанія, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення та цифрових рішень. Ми працюємо на ринку вже понад 14 років і маємо досвід створення успішних продуктів для стартапів, середнього та великого бізнесу в різних галузях.

Наразі ми працюємо над створенням комплексної веб-платформи для агровиробника овочів та зелені. Це комплексне рішення дозволить вивести ефективність ведення агробізнесу на якісно новий рівень.

Ключові функції платформи:

✔️ Інтеграція з IoT-сенсорами для збору даних про стан ґрунту, температуру, вологість та інші параметри в теплицях в режимі реального часу.

✔️ Аналітичні інструменти для візуалізації зібраних даних, відстеження врожайності, використання ресурсів тощо за допомогою наочних графіків та діаграм.

✔️ Управління фінансами — можливість вести облік прибутків, витрат та платежів в єдиній системі для комплексного аналізу фінансових показників.

✔️ Операційна аналітика — відстеження продуктивності персоналу, контроль виходу продукції для оптимізації процесів.

✔️ Модуль управління комунікацією з клієнтами та постачальниками з деталізованою історією транзакцій.

Створення такої платформи дозволить агровиробнику повністю оцифрувати свій бізнес, отримати цілісну картину виробничих процесів, фінансових потоків та забезпечить можливість приймати обґрунтовані рішення на основі отриманиx даних.

Оптимізація агробізнесу з технологіями connected farming


Загалом, ми орієнтовані на розробку подібних цифрових рішень для підприємств агропромислового комплексу. Наші продукти допомагають аграріям модернізувати процеси, впровадити передові технології у виробництво, оптимізувати використання ресурсів та підвищити рентабельність агробізнесу.
Компанія COAX також створює цифрові рішення для торгівлі, туристичного бізнесу та інших галузей. Ми допомагаємо клієнтам трансформувати їхні бізнес-процеси, підвищити ефективність та скоротити витрати за рахунок інноваційних технологій.

Ми допоможемо вам визначити ваші основні проблеми та потреби та розробити рішення на основі датчиків, хмарних систем та штучного інтелекту, які допоможуть вам приймати кращі рішення щодо вирощування та управління вашим агробізнесом. Підвищіть вашу продуктивність, скоротіть витрати та отримуйте більший прибуток разом із COAX!
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 847
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0