Топ-7 стартапів, які вже змінюють світ на краще

Топ-7 стартапів, які вже змінюють світ на краще
21:22, 12 2020
1 289
0

Під час глобальних викликів, пов'язаних зі змінами клімату, зростанням населення і виникненням нових захворювань, все частіше з'являються компанії, філософія яких спрямована на збереження нашої планети. Сюди можна віднести політику мінімізації харчових відходів, альтернативи для зменшення використання агрохімії, отримання максимальної врожайності при мінімальних витратах ресурсів і створення нових продуктів харчування.

Actigate - нова технологія «зеленої» хімії

Actigate
Сьогодні велика частина пестицидів і добрив, що вносяться на сільськогосподарські культури, вимивається в грунт і воду, що негативним чином впливає на навколишнє середовище.

Технологія Actigate ™ Targeted Performance дозволяє рослинам засвоювати органічні речовини в 10 разів ефективніше. Actigate ™ - це «зелена» хімія, яка підвищує ефективність і консистенцію активних інгредієнтів, доставляючи їх безпосередньо в клітини-мішені рослин. Таким чином технологія дозволяє вирощувати екологічно чисті рослини.

AeroFarms: майбутнє сільського господарства - за вертикальними фермами

AeroFarms
Місія AeroFarms полягає в тому, щоб перетворити сільське господарство, створюючи екологічно безпечні ферми по всьому світу. Це необхідно для забезпечення місцевого виробництва овочів, фруктів і зелені в промислових масштабах. Ще з 2004 року в AeroFarms намітили курс на новий стандарт для повністю контрольованого сільського господарства. Ідея полягає в тому, що продукти харчування виробляються поблизу населених пунктів. Це дозволяє швидко доставляти продукти споживачеві, і немає необхідності в створенні ланцюжка посередників. Компанія містить в своєму складі кілька великих вертикальних ферм в США, серед яких є навіть шкільна ферма. Так, школярі мають можливість збирати зелень в підрозділі AeroFarms в своїй їдальні. Учні отримують доступ до свіжої здорової їжі.

Imperfect Foods - неідеальна їжа

Imperfect Foods
Компанія Imperfect Foods була заснована в США в 2015 році з метою ліквідації харчових відходів і створення кращої системи харчування. «Неідеальні» продукти харчування - ті, які мають зовнішні невеликі і не завжди привабливі для споживача вади, однак при цьому вони безпечні, свіжі і зберігають свою поживність. Дуже часто «неідеальні» продукти вибраковуються, переходячи в харчові відходи, так і не дійшовши до кінцевого споживача. У Imperfect Foods мають намір це змінити і пропонують «недосконалі» овочі та фрукти, якісні яйця і молочні продукти. Кур'єрська доставка компанії привозить замовлення до порогу клієнтів. Також надається знижка до 30%, що робить такі продукти більш привабливими для споживача.

AKUA - продукти харчування з водоростей

AKUA
Компанія AKUA створює продукти харчування у вигляді снеків з водоростей, спеціально вирощених в океані. Фермерство по вирощуванню водоростей - це урожай з нульовими витратами, який не вимагає ні прісної води, ні добрив, ні підгодівлі, ні спеціально підготовленої для вирощування грунту. Крім того, водорості містять величезну кількість вітамінів A, D, E, B1 і B2, а також збагачені йодом, магнієм, цинком, кальцієм, калієм і залізом. AKUA отримує водорості з мережі регенеративних океанських ферм уздовж північно-східного узбережжя США. Поширеним прикладом вирощування водоростей є цукрова ламінарія.

ZBiotics - корисні бактерії на варті нашого здоров'я

ZBiotics
ZBiotics - новий пробіотик, який містить в собі спеціальні генно-інженерні штами бактерій, які при попаданні в травний тракт людини починають розщеплювати шкідливий ацетальдегід. Ця речовина - токсичний побічний продукт метаболізму алкоголю, який завдає шкоди організму людини. У нормі ацетальдегід розщеплюється під дією ферментів в печінці, але частково все ж потрапляє в кишечник, де його вже набагато складніше перетворити, тому що там немає відповідних ферментів. Не можна просто випити таблетку з ферментами і сподіватися, що вони ефективно подіють в кишечнику. Фермент - це білок, а білки розщеплюються в кишечнику. Стратегія американського стартапу ZBiotics полягає в тому, що пробіотичні бактерії здатні до вироблення необхідних ферментів в травній системі. Таким чином, потрапляючи в кишечник, вони допомагають ефективно розщеплювати шкідливий ацетальдегід.

AIR PROTEIN - нова альтернатива м'ясу

AIR PROTEIN
Сектор тваринництва - найбільший землекористувач, який сприяє деградації грунтів, скорочення запасів води і забруднення повітря. Важливо знайти радикально новий продукт харчування, який використовує менше обмежених ресурсів. Так і виникла ідея альтернативного м'ясного білка від американського стартапу Air Protein.

Для напрацювання такого білка потрібно значно менше ресурсів у порівнянні зі звичайним м'ясом або м'ясом на рослинній основі. Технологія дозволяє виробляти білок за лічені дні, а не місяці, незалежно від погодних умов або пори року. Також потрібно значно менше води і землі, що дозволяє фермерам розширюватися вертикально з географічної гнучкістю. Для виробництва білка використовуються спеціальні мікроорганізми - гідрогенотрофи, замкнуті в подобі ферментних камер. Вони здатні перетворити вуглекислий газ разом з іншими елементами в амінокислоти, з яких і складається білок. В результаті виходить білкова борошно, яка може далі використовуватися для виробництва необхідних харчових продуктів.

Sally - автомат для приготування свіжих салатів

Sally
Sally - революційний робот-автомат, головне завдання якого полягає в приготуванні різноманітних свіжих салатів з наданого набору продуктів з дотриманням всіх норм гігієни. Одним натисканням кнопки клієнти можуть готувати улюблені страви з інгредієнтів, надійно захищених в герметичному охолодженому контейнері. Це інноваційна технологія, яка дає впевненість у тому, що можна безпечно замовляти страви в продуктових магазинах, лікарнях і студентських містечках.

Автор: Анастасія Кирієнко, AgroPortal.ua за матеріалами Fast Company
Джерело та фото: Agroportal
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter



Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 509
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 664
0