Україна розпродасть державні підприємства заради фінансування ЗСУ, - NYT


Україна розпродасть державні підприємства заради фінансування ЗСУ, - NYT
14:16, 13 2024
317
0

Супротив країні-агресору потребує чималих коштів. Попри потужну підтримку з боку міжнародних партнерів, вже поточного року Україні не вистачатиме 5 мільярдів доларів для фінансування ЗСУ. Отож влада активно шукає додаткові джерела доходів. Зокрема, у 2024 році буде продано деякі державні підприємства. Пише one.ua

Як з'ясувалось, приватизація українських підприємств дасть змогу не лише поповнити держбюджет, але й зміцнить вітчизняну економіку. Адже такий крок сприятиме залученню інвестицій в Україну.

“Бюджет в мінусі. Нам потрібно знайти інші способи отримати гроші, щоб утримати макроекономічну ситуацію стабільною, допомогти армії і виграти цю війну з Росією”, – наголошує заступник міністра економіки України Олексій Соболєв.


Звісно, через війну процес приватизації буде відбуватися в ускладнених умовах. Отож, за словами керуючого директора київської інвестиційної компанії Dragon Capital, ефективно провести приватизацію вдасться лише за умови, якщо уряд "виступить як відповідальний продавець, здатний надати гарантії та відшкодування потенційним покупцям".

Слід зазначити, що влада врахувала те, що під час війни інвестиційна привабливість українських підприємств є нижчою, ніж у мирний час. Отож ймовірно державні активи доведеться продавати за заниженою вартістю. У підсумку у 2024 році уряд планує в такий спосіб залучити мінімум 100 мільйонів доларів інвестицій.

“Держава відчайдушно потребує грошей. Якщо ми не продамо зараз і не зберемо гроші, скоро не буде що продавати, тому що майно буде або зруйноване, або окуповане”, – зазначає партнер юридичної фірми Aequo Михайло Лукашенко.


Наразі у власності держави перебуває близько 3100 підприємств. Однак таких, що працюють, серед них менше половини. А прибуткових - ще менше. Таких налічується лише 15% від загальної кількості. Отож, утримуючи на балансі велику кількість підприємств, українська економіка замість доходів має, навпаки, збитки. Лише у 2023 році витрати на п’ять найбільш збиткових компаній склали більш ніж 50 мільйонів доларів. Отож влада планує зрештою залишити контроль лише над 100 компаніями. Решта понад 3000 підприємств буде розпродано.

Підтримує приватизацію державних активів і голова Фонду державного майна України Віталій Коваль. Високопосадовець упевнений, що саме державні підприємства є "розсадником корупції та іншої незаконної діяльності". Отож Віталій Коваль наразі активно працює над "сортуванням" державних активів. Метою такої діяльності є розподіл підприємств на ті, які підлягають приватизації або ліквідації, та на ті, які залишаться у державній власності.

Голова Фонду держмайна додав, що в України немає ресурсу, який міг би запобігти знищенню або ж захопленню українських заводів Росією. Отож доцільним буде продати державні підприємства та на отримані кошти придбати боєприпаси і засоби ППО для їхнього захисту.

Як стало відомо, одним з найбільших активів, який підлягає приватизації, є Об’єднана гірничо-хімічна компанія (U.M.C.C.). Це один зі світових лідерів з видобутку титану. Слід зауважити, що спроби продати це підприємство були ще в довоєнні часи. Тоді відбулося скасування трьох аукціонів. Та влада сподівається, що четвертий аукціон, який заплановано на осінь поточного року, все ж вдасться провести.

Також продати мінімум за 25 мільйонів доларів планують і готель “Україна”. Це підприємство вже встигло накопичити заборгованість на суму в 1 мільйон доларів. Залучені кошти підуть на фінансування армії і підтримку економічного сектору.
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 847
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0