Чи можуть новіші способи поливу економити воду?

Чи можуть новіші способи поливу економити воду?
20:41, 12 май 2020
744
0
Всі рослини потребують води, щоб добре рости. І вода може бути обмежуючим фактором хороших врожаїв в господарствах. Покладатися на природні опади, які надходять у потрібний час, у потрібному місці, - це ненадійний спосіб запевнити, що у нас є достатня кількість їжі, щоб нагодувати світ.

Зрошення передбачає штучне підтримання належного рівня вологості ґрунту для належного росту врожаю. Це робиться століттями, хоча сьогоднішні сучасні методи можуть застосовувати воду в дуже точних кількостях. Давайте подивимось на історію зрошення.

Сільськогосподарські товариства могли зрошувати, виходячи з географії району та наявності води. Найдавніші записи зрошувальної системи майже такі ж старі, як і поява сільського господарства. Єгиптяни та месопотамці були піонерами в зрошенні своїх культур близько 6000 р. До н.

Вони копали траншеї для керівництва затопленими водами Нілу в Єгипті та Євфратом у Месопотамії для польових культур. За допомогою технологічного прогресу системи було вдосконалено для перевірки дамб та каналів із кам'яних стін. Дамби допомагали довше затримувати воду в цьому районі, а кам’яні канали зменшували кількість води, що просочується в грунт.

способи поливу


Римляни надалі сприяли технології зрошувальної системи. Вони робили порожнисті циліндричні конструкції з печеної глини, щоб переносити свою воду з річок на поля - в основному рудиментарні труби. До цього моменту всі системи зрошення залежали від природних джерел води, як річки чи прісноводні озера. Цивілізації продовжували мігрувати, і незабаром почалася торгівля насінням. Це призвело до розширення сільського господарства в районах, де немає природних джерел прісної води.

Перси розвинули "революцію" в зрошенні сільського господарства близько 500 р. До н. Вони розробили ефективний спосіб використання підземних вод, розташованих значно нижче поверхні. Загальновідоме як перське колесо, воно мало горизонтальне колесо, обернене волами чи конями. Далі горизонтальне колесо обертало вертикальне колесо з прикріпленим до нього ланцюжком відра, щоб доставити нашу грунтову воду.

З винаходом маломасштабного турбінного двигуна в 40-х роках рівень зрошення значно підвищився. Використовуючи ці сучасні насоси, вода могла поширюватися далі та швидше, далеко від будь-яких природних джерел.

Ефективність зрошення стала сферою вивчення наприкінці 1970-х. Методи поверхневого поливу і були схильні до втрат через випаровування, просочування та стік. Ефективність зрошення намагається запобігти цим втратам та забезпечити лише кількість води, яка потрібна врожаю. Рішення полягало в тому, щоб або імітувати дощі для посівів для рівномірного розподілу, або забезпечити воду для посівів у кореневій зоні для прямого поглинання. Перша ідея переросла у зрошення спринклерів, а друга - в краплинне зрошення.

Під час зрошення спринклерною системою зрошення дозволяє протікати воду через невеликий отвір, змушуючи її створювати тиск. Вода, що виходить з тиском, розпадається на більш дрібні крапельки і рівномірно падає над посівами. Це не на відміну від вашої душової головки або налаштування душу на садовому шлангу.

Крапельне зрошення циркулює вода по всьому полю в наземних трубах або під землею. Обмежені отвори доставляють воду безпосередньо рослинам.

У кожної з цих сучасних методів поливу є плюси і мінуси. Ефективність систем зрошення поверхні (наприклад, каналів, трубних колодязів тощо) становить лише близько 40-75%, виходячи з кліматичних умов та типу ґрунту. Ефективність зрошення спринклерів становить від 60-85%, а ефективність краплинного поливу - 80-95%.

способи поливу


Хоча ефективність краплинного зрошення є найвищою, це заважає високій вартості установки та обслуговування. Лінії дуже важко пересуватися по фермі. Полив спринклерів може бути як нерухомим, так і рухомим і є відносно низькою системою обслуговування.

З цих причин спринклерний полив звичайний для сільськогосподарських культур з великими площами. Ви часто бачите поля пшениці, рису, кукурудзи, люцерни та картоплі із спринклерними системами. Загальна виробнича вартість цих культур низька. Крапельне зрошення є більш популярним для культур високої цінності з меншою площею, таких як полуниця, авокадо тощо.

Новіші нововведення роблять зрошення ще більш пристосованим. Підживлення - це суміш зрошення та підгодівлі - там, де добриво розчиняється у зрошувальній воді. Бездротові та автоматизовані технології допомогли підвищити ефективність зрошення. Дощувальними системами та крапельними системами можна керувати бездротово за допомогою ПК або смартфона. Наприклад, якщо виробник повинен капати зрошення рослин авокадо в день, коли вони будуть поза містом, смартфон можна використовувати для запуску та припинення поливу!

Ефективність води також важлива на фермах. Деякі райони ферми затримують воду краще, ніж інші. Тепер кількість води може змінюватися в полі залежно від потреби у воді. У деяких господарствах є арахіс, сорго та бавовна, всі їх потрібно поливати. Можна використовувати систему переміщення спринклерів, що працює за заздалегідь визначеним планом поля зрошення. Насадки регулюються програмою для зміни кількості води на різних культурах. Це призводить до додавання в грунт достатньої кількості вологи та запобігання надмірного поливу.

З ранніх часів фермери впроваджували інноваційні способи вирощувати більше їжі, щоб прогодувати світ. Полив розпочався із старовинних, викопаних вручну ровів для зрошення, через появу системи використання колеса-ковша для тварин для збільшення кількості доступної води. Двигуни, комп’ютери та безперервний цикл зворотного зв’язку даних із поля ферми до виробника дозволили зрошенню зробити ще ефективнішим. Ця ефективність необхідна для збереження води та навколишнього середовища, забезпечуючи при цьому поживну, доступну для всіх їжу.

Відповів Саянтан Саркар, Вірджинінський політехнічний інститут та Державний університет

способи поливу


Про нас: Цей блог спонсорується та написано членами Американського товариства агрономії та сільськогосподарських наук Америки. Наші члени - дослідники та навчені, сертифіковані, професіонали у сферах розширення поставок продовольства у нашому світі, захищаючи наше середовище. Ми працюємо в університетах, урядових дослідницьких установах та приватному бізнесі в США та світі.

Джерело та фото: sustainable-secure-food-blog.com
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Топ категорії
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
15 924
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
9 596
0