В Україні мають намір перенести початок нового навчального року на серпень


В Україні мають намір перенести початок нового навчального року на серпень
22:53, 21 2024
368
0

Новий навчальний рік в Україні може розпочатись у серпні 2024 і закінчитись наприкінці липня 2025. Крім того, Міносвіти пропонує перейти на шестиденний графік навчання з одним вихідним. Пише top.today.ua

Такі рекомендації профільне міністерство вже направило у вищі навчальні заклади, а також у заклади фахової передвищої освіти та професійно-технічної освіти. Школи поки що таких настанов не отримали, але найближчим майбутнім їм також обіцяють розіслати нові графіки.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook очільник Міносвіти Оксен Лісовий.

Такі заходи – вимушені, пояснив міністр. Вони викликані критичним станом енергосистеми України. Вже зараз, влітку, коли енергоспоживання ще й близько не досягає пікових показників, енергетикам доводить регулярно вдаватись до аварійного імпорту енергії та відключати споживачів. А з приходом холодної пори року ситуація набагато погіршиться. Через це треба якомога ефективніше використати теплу пору року.

"Ситуація в енергосистемі є важкою. Стабілізаційні знеструмлення застосовують по всій країні. Мусимо споживати електроенергію відповідально. Така наша реальність в умовах регулярних ворожих ударів по критичній інфраструктурі країни. Усе це впливає і на організацію освітнього процесу. Тож уже зараз готуємося до навчального року 2024/2025. Завдання — створити гнучкий графік освітнього процесу, який буде адаптовано до економного використання енергоресурсів ", - повідомив очільник Міносвіти.


Через це міністерство уже розіслало навчальним закладам свої рекомендації щодо графіку освітнього процесу у 2024-2025 навчальному році. Зокрема, рекомендують такі зміни:

✔️ розпочати новий навчальний рік із серпня 2024;
✔️ запровадити у теплі місяці року шестиденний графік навчання з одним вихідним у неділю;
✔️ завершити навчальний рік наприкінці липня 2025 (крім випускних курсів).

Очевидно, що таким графіком будуть передбачені тривалі зимові канікули. Фактично замість канікул влітку студенти тепер відпочиватимуть у холодну пору року.

У Міносвіти зазначають, що такі рекомендації вже отримали всі заклади післяшкільної освіти. Щодо шкіл, то наразі для них нові рекомендовані графіки навчання лише розробляють. Вони будуть розіслані вже найближчим часом.

Джерело інформації та фото: Today
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0