Мобільний агроном — новий рівень аналізу та прогнозування врожайності


Мобільний агроном — новий рівень аналізу та прогнозування врожайності
00:01, 09 2024
252
0

За останні роки рівень впровадження інноваційних технологій в аграрній сфері значно підвищився. Прогресивні фахівці все частіше розширюють свої можливості, використовуючи профільні застосунки й передові ІТ-рішення у своїй діяльності для отримання комплексної та своєчасної інформації про стан ґрунтів і рослин. Зокрема такі функції виконує процес моніторингу полів, за допомогою якого можна визначити рівень схожості посівів, ступінь їхньої зараженості хворобами або бур’янами. Він дає змогу оперативно приймати управлінські рішення щодо обробки ґрунту, необхідності внесення добрив і боротьби зі шкідниками.

Мобільний агроном

Агроскаутинг, або «Crop scouting» («урожай» + «розвідка») використовується для автоматизації процесу збору інформації безпосередньо в полі згідно зі встановленими параметрами із застосуванням програм віддаленого контролю. Він слугує для моніторингу стану посівів, контролю якості виконаних робіт, а також допомагає перевіряти дотримання технологій обробітку культур та фітосанітарний стан полів. Такі можливості має модуль «Агроскаутинг» від Soft.Farm, який є програмою з доступом до хмарної бази даних Cloud Service. Перевагою збереження інформації на такій платформі є можливість доступу до власних даних із будь-якого пристрою в будь-якій точці світу, що також виступає гарантією їхньої безпеки та захисту. За допомогою мобільного застосунку «Агроскаутинг» можна підвищити швидкість роботи й покращити її якість, оскільки завдяки вбудованій супутниковій навігації аграрії легко можуть знаходити поля для обстеження, складаючи відповідний Акт, додавати фото та нотатки, а програма автоматично реєструватиме дати та час таких відвідувань.

Мобільний агроном

Потреба в агроскаутингу постає особливо гостро, коли на підприємстві працює більше, ніж один агроном. Система необхідна для синхронізації всіх внесених скаутами даних за єдиною структурою, побудови каналу комунікації між учасниками виробничого процесу та їхньої ефективної взаємодії. Збирання даних у полі за допомогою планшета з мобільним застосунком «Агроскаутинг» зручніше, ніж створення неструктурованих нотаток у блокноті та зберігання світлин на окремому носії, який можна втратити. Повна база захворювань рослин, виявлених шкідників або бур’янів, завантажена в додаток, сприяє швидшому пошуку рішення. До того ж «Агроскаутинг» дає змогу налаштувати ефективну роботу кожного навіть віддалено, адже з його допомогою можна дати нове завдання на обстеження поля з комп’ютера на мобільний пристрій.

Мобільний агроном

Функціонал мобільного застосунку містить супутникові знімки, завдяки яким можна бачити поточний індекс NDVI на полі та виявляти проблемні зони. Їхня висока роздільна здатність дає змогу отримати дуже деталізовані зображення. Супутникові знімки або будь-які моніторингові знімки поля дають уявлення, які зони на полі більш родючі, а які менш продуктивні та проблемні. Зрештою завдяки такому регулярному аудиту з’являється можливість скоротити помилки виробництва, які щорічно призводять до неефективного вкладення ресурсів, неправильного внесення хімікатів та, як наслідок, до подальших втрат врожаю.

Мобільний агроном

Останнім часом поширюється моніторинг полів із застосованням дронів, які досліджують конкретну місцевість і роблять там фото чи відеозйомку. У вебверсії модуля «Агроскаутинг» можна додавати файли формату «.SRT» та під час перегляду відео не тільки спостерігати на мапі, у якому місці знаходиться дрон, а й бачити його трек.

Також є можливість пакетного завантаження всіх знімків, зроблених при обстеженні поля. Користувач додає знімки в систему, а програма сама визначає локацію знімка, створює Огляд, прив’язує його до досліджуваного поля і ставить маркер на мапі.

Мобільний агроном

Окрім функції контролю, моніторинг полів відіграє важливу роль у плануванні діяльності підприємств, надає можливості для розробки стратегій та вчасного прийняття рішень щодо необхідності проведення робіт на полях. Агроскаутинг дає змогу посилити нагляд за станом полів за допомогою створення архіву даних про кожну ділянку, якими можна скористатися під час планування наступних технологічних операцій. У мобільному застосунку «Агроскаутинг» можна бачити не тільки супутникові знімки з поточним індексом NDVI на полі, а й архів супутникових знімків за будь-який період часу. За кожним полем фіксуються актуальні погодні дані, супутниковий знімок із зазначенням його дати, хмарності під час зйомки та показники самого вегетаційного індексу. Після закінчення збору даних їх можна швидко знайти й використати для проведення досліджень та побудови аналітичних звітів.

Отже, серед проблем, які вирішує агроскаутинг, — виявлення відхилень у роботі підприємства навіть після завершення сезонних робіт і покращення продуктивності ділянок із нижчими показниками. Лише комплексне поєднання людських ресурсів із новітніми технологіями є запорукою отримання найкращих результатів зі збільшення виробничої ефективності підприємств та їх конкурентоспроможності.

Джерело інформації та фото: пресреліз Soft.Farm
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 691
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 121
0