Тариф на електроенергію з 1 травня: скільки доведеться платити за 1 кВт*год і як змінилася ситуація


Тариф на електроенергію з 1 травня: скільки доведеться платити за 1 кВт*год і як змінилася ситуація
11:37, 17 2024
809
0

В Україні внаслідок атак РФ на енергетичну систему, ураження левової частки генерації ситуація за останні кілька тижнів значно погіршилася. У Кабміні розглядають можливість перегляду тарифу на струм, проте таке рішення швидше за все у квітні не ухвалять. Відповідно, у травні 1 кВт*год електроенергії коштуватиме 2,64 грн. Пише oboz

Вже 1 травня спливає термін дії PSO (public service obligations, покладання особливих обов'язків на постачальників енергоресурсів). Тому уряд має можливість підвищити вартість електроенергії.

Голова Комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус вважає, що підвищення може бути незначним. "До ринкового рівня тарифи на енергію, думаю, все-таки не підвищуватимуться, навіть якщо вони підвищуватимуться. Тому що ринковий рівень – це досить високий рівень, це той рівень, за яким зараз платять промислові споживачі", – сказав він.


Герус пропонує насамперед порахувати вартість руйнувань, які вже були і після цього подивитися на джерела, з яких можна відновити пошкоджене обладнання.

У Міністерстві енергетики вивчають можливість підвищення тарифу електроенергію для побутових споживачів, тобто. звичайних українців. Конкретних цифр там поки що не називають, проте запевняють: подорожчання буде несуттєвим.

Ситуація в енергетиці справді вкрай складна. Компанія ДТЕК втратила 80% теплогенерації, зупинилася робота найбільшого в Україні об'єкту гідроенергетики – ДніпроГЕС. Крім того, під тимчасовим контролем окупантів є найбільша українська АЕС – Запорізька.
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 691
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 121
0