Швейцарський обприскувач зі штучним інтелектом


Швейцарський обприскувач зі штучним інтелектом
12:22, 17 2024
342
0

Всі ми помічаємо наскільки технологічно зростає та розвивається наш світ. З кожним роком українське сільське господарство стає на крок успішніше. Зараз вже стали звичними розумні трактори та комбайни, автопілоти, цифрові поля та інші “космічні” технології. Тож пропонуємо розглянути щось новеньке: смарт-обприскувач. Давайте разом розберемось в новітніх технологіях обприскування та прорахуємо вигоду таких технологій для фермера!
Насправді, подібні технології вже більш ніж 3 роки використовуються на європейських полях, і останнім часом, їх можна зустріти все частіше навіть на господарствах з середнім земельним банком.

На українському ринку компанією https://www.frendt.ua/ представлений потужний та розумний обприскувач ARA з технологією Smart Sprayer від компанії ECOROBOTIX , який наділений штучним інтелектом Plant-by-plant, який самостійно бачить проблему, приймає рішення та виконує задачу на полі. Цей агрегат має 156 форсунок, широкий захват в 6 метрів та надзвичайну точність та влучність, адже обробляючи 1 рослину він залишає слід лише 6*6 см. Швидкість його роботи близько 7-7,5 км/год.

Цей обприскувач, насамперед, має трьохетапний процес роботи, який складається:
✔️ Сканування: Отримання зображення поля та рослин за допомогою системи камер високої роздільної здатності.
✔️ Виявлення: Розпізнавання та диференціація корисних та шкідливих рослин (культур та бур’янів) за допомогою найсучасніших бортових суперкомп’ютерів. В той же час, відокремлення здорових рослин, та тих, які необхідно лікувати та обприскувати.
✔️ Обприскування: Контроль над точною обробкою окремо рослин, які потребують обприскування та бур’янів.

Для цього процесу не потрібно викликати майстрів чи довго налаштовувати, відтепер, все що має зробити механізатор - це обрати тип культури на планшеті, який встановлений в кабіні. Далі розумний ARA автоматично за менш ніж 250 мілісекунд просканує поле в реальному часі, та визначить саме ті рослини, які потрібно обприскувати. Окрім цього, агрегат завдяки камерам розпізнає рослини в 3D, а значить вміє визначати висоту рослини, і наносить робочий розчин саме в епіцентр проблеми, завдяки чому заощаджуються добрива.

Серед програм, які пропонує ECOROBOTIX для обприскувача є 4 різних варіанти, які повністю задовільняють потреби сучасних фермерів:
✔️ Застосування селективних гербіцидів на бур’янах.
✔️ Застосування неселективних гербіцидів на бур’янах із зоною безпеки.
✔️ Застосування інсектицидів та фугніцидів лише на необхідній культурі.

Обприскувати все, окрім необхідної культури. Дозволяє обприскувати весь грунт, включаючи бур’яни, але при цьому уникаючи врожаю.
Таким чином, більше не потрібно перейматись за пошкодження врожаю, зменшення його кількості через велику кількість бур’янів, і т. д.. Відтепер штучний інтелект в сільськогосподарській техніці повністю закриває цю проблему. І це великий крок в точне землеробство, до якого так прагнуть всі наші клієнти та сучасні фермери.

Виробник також відмітив переваги, які отримує фермер, використовуючи цей обприскувач:
✔️ Точне землероство. Програмне забезпечення точно виявляє та обробляє окремі рослини, дозволяючи фермерам оптимізувати витрати на ресурси та витратні матеріали. Також, така точність допомагає мінімізувати шкідливий вплив на навколишнє середовище.
✔️ Економічна ефективність. Обприскуючи лише ті рослини, які цього потребують, фермер значно заощаджує на сировині, хімікатах та паливі. Окрім цього, також скорочується витрачений час на обприскування та працю механізатора. Завдяки цьому підвищується прибутковість господарства.
✔️ Екологія. Через мінімізацію використання хімікатів зменшується загальний вплив на навколишнє середовище. А особливо, відсутнє швидке забруднення грунту.

Тож, відмінності від звичайного обприскувача досить значні. Різниця є навіть зі звичними агрегатами, які ще не так давно вважались розумними: з автоматичним відключенням форсунок, наприклад.

Поговоримо про цифри


Прораховуючи економічну доцільність з експертом у технології вирощування овочів, стає очевидним, що завдяки точності внесення розчинів, заощадження сировини становить до 90%.

Вартість захисту овочевих культур близько 1,5 тис. доларів на 1 га., а з використанням даного обприскувача економія досягає 1-1,2 тисячі доларів.
Звісно, це не точний розрахунок для кожного, але результати, яких досягають за допомогою ШІ - колосальні, порівнюючи з іншими типами обприскувачів.
Окрім цього, такий агрегат дозволяє отримати екологічно чистий продукт, хімічно менш забруднений грунт та покращення результатів врожайності на 10-15%.

Підведемо підсумок


Обприскування - це одна з найважливіших операцій на полі, без якої не обходиться вирощування будь-якої культури. В той же час, саме цей етап забирає чимало часу та ресурсів, адже необхідна точність, вправність, швидкість та знання щодо рослини, яка вирощується. І дуже часто трапляється, що обприскування не допомагає: пошкоджуються рослини, не знищуються бур’яни або ж просто не спрацьовує.

Але зараз, всі ці “труднощі” забирає на себе техніка, тому більше не потрібно ризикувати своїм врожаєм, розумні агрегати беруть на себе всю відповідальність та самостійно приймають складні, але правильні рішення.

Окупність такого агрегату залежить від самого господарства, і досить легко прораховується в індивідуальному порядку. Однак, варто зазначити, що виробник підтверджує той факт, що амортизації для цього агрегату майже не існує, адже штучний інтелект розвивається, і навчається новому з кожним сезоном.

Тож, для сучасного фермера, особливо з великим банком землі, обприскувач ARA - це знахідка.

Джерело інформації та фото: пресреліз Frendt
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 691
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 121
0