AgriChain Land: автоматизований моніторинг змін земельного банку


AgriChain Land: автоматизований моніторинг змін земельного банку
14:32, 08 2024
1 171
0

Від 1 січня 2024 року український аграрний сектор отримав істотні зміни, що відкрили нові можливості для інвесторів та бізнесу. Однією з ключових змін стало розширення кола суб'єктів, які мають право придбати земельні ділянки. Тепер, окрім фізичних осіб, це право також надано юридичним особам, при цьому обсяг власності може становити до 10 тисяч га.

Такі законодавчі нововведення, стимулюють систематизацію оперативного моніторингу власного земельного банку: куди він відходить, як змінюється, які землі вивільняються в регіоні присутності бізнесу тощо. В той самий час, детальна та зручна інформація дозволяє мислити і стратегічно, з метою розвитку сталості агробізнесу. Адже не секрет, що земельний банк – це головний актив сільськогосподарських підприємств.

моніторинг змін земельного банку
Моніторинг земельних ділянок по різним параметрам КОАТУУ та контрагентам


Розуміючи потреби ринку та важливість контролю за земельними активами, компанія AgriChain розробила новий функціонал в ІТ-систему AgriChain Land.

Програмний модуль «Автоматизований моніторинг змін земельному банку» - це зручний інтерактивний інструмент моніторингу змін даних земельного банку компанії.

моніторинг змін земельного банку
Перегляд результатів моніторингу в зручному веб-інтерфейсі


«У більшості випадків орендодавці при розірванні договорів не озвучують реальні причини, а це означає, що у земельних служб агрокомпаній немає інструментів аналізу або вони не актуальні, щоб вплинути на відтік землі та грати на випередження, аналізуючи дійсні причини плинності. Для цього потрібно більше інформації, яку і надає новий функціонал системи AgriChain Land», ─ розповідає Олександр Харченко, начальник відділу впровадження програмних продуктів AgriChain. ─ Інформацію по земельних ділянках ми отримуємо з офіційних державних реєстрів, структуруємо та консолідуємо її. Бізнес в свою чергу, проводить глибоку аналітичну робота для прийняття ефективних управлінських рішень».


моніторинг змін земельного банку
Відображення отриманих результатів в користувацьких шарах на інтерактивній мапі


В форматі інтерактивної мапи та інтуїтивного інтерфейсу користувачу доступна інформація про: земельну ділянку, власника, юридичну особу, що її орендує, наявність договору оренди та інформацію про його реєстрацію, терміни, коли договір оренди закінчується тощо.

Функціонал системи дає можливість перевірити, чи має власник земельної ділянки певні юридичні обмеження, як-то заборгованості, судові справи, та з’ясувати наскільки володіння земельною ділянкою є законним. Ця інформація є над важливою, коли агрокомпанія зацікавлена у придбанні паю або довгостроковій пролонгації договору оренди.

моніторинг змін земельного банку
Відображення ризиків на інтерактивній мапі та у звітності в ІТ-системі


В системі консолідується інформація з реєстру речових прав, державного земельного кадастру, публічної кадастрової карти України та ще 17 офіційних джерел для максимальної повноти даних. Моніторити інформацію можна як по конкретному кадастровому номеру, так і по населеному пункту чи за кодом ЄДРПОУ компанії.

Цікавим є і автоматизований «моніторинг», який дозволяє відслідковувати життєвий цикл земельної ділянки в фоновому робочому режимі. Для цього потрібно обрати проміжок часу для моніторингу та вказати важливі параметри. Якщо протягом цього часу в державних реєстрах відбудуться зміни, система сигналізуватиме про це PUSH-повідомленнями.

моніторинг змін земельного банку
Можливість збереження отриманих результатів моніторингу в ІТ-системі


Новітні ІТ-рішення стають важливим кроком у напрямку модернізації та оптимізації управління сільськогосподарськими підприємствами, сприяють розвитку агробізнесу в Україні, який грає помітну роль в продовольчій безпеці світу.

моніторинг змін земельного банку
Звіт по результатах за період зі зручною систематизацією даних


Джерело інформації та фото: AgriChain
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 691
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 121
0