Угорщина скасувала заборону на імпорт меду з України


Угорщина скасувала заборону на імпорт меду з України
22:54, 26 2024
410
0

Незважаючи на вимоги місцевих виробників, які стверджували, що дешевий мед з України призвів до падіння цін на місцевому ринку та загрожує їх бізнесу, Угорщина не продовжуватиме дію заборони на імпорт меду з України. Про це заявив угорський міністр сільського господарства Іштван Надь, передає Бізнес.Цензор з посиланням на Reuters, пише Agro-business

Він визнав, що одностороння заборона імпорту не мала позитивного впливу на місцевий ринок, оскільки оптові закупівельні ціни не зросли настільки, як на це сподівалися місцеві бджолярі.

Угорський міністр зазначив, що водночас заборона на імпорт українського меду завдала шкоди компаніям, які його упаковували та експортували далі до ЄС.

За його словами, місцевим експортерам потрібен український мед, оскільки інакше вони не зможуть виконати контракти. Тому 19 лютого 2024 року заборону на імпорт меду з України скасували, що викликало протести місцевих пасічників.

«Оскільки закриття (заборона) більше не могла підтримувати інтереси угорських бджолярів, вона не мало відчутного впливу, ми не хотіли створювати ще більших проблем… тому нам довелося знову відкрити наш ринок», – сказав Іштван Надь.


Він додав, що уряд Угорщини не планує повторно забороняти імпорт меду з України.

Згідно даних Єврокомісії, найбільшими експортерами меду до ЄС є Китай та Україна. На український продукт припадало 25% імпорту меду до ЄС у січні-серпні 2023 року.

Джерело та фото: Agro-business
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 531
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 067
0