Кмин - вигідна нішева культура

Кмин - вигідна нішева культура
19:03, 04 2020
1 478
0

Усі ми пам’ятаємо смак житнього “бородинського” хліба, ароматизованого насінням коріандру та кмину. Смакота, чи не так? Погодьтеся, не так часто зустрінеш на теренах України промислові посіви кмину. А дарма: вирощування цієї рослини може бути дуже вигідним.

ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ КМИНУ

Найкраще росте кмин після зернобобових і зернових культур (озимих і ярих). На другий рік урожай ця рослина дає рано, тому після одразу після нього вдалою ідеєю буде посіяти озимі.

У перший рік вегетації посіви кмину боронують і проводять міжрядний обробіток. Якщо рядки загущені, їх слід прорідити у фазі 3–4 листків. На другий рік вегетації боронування краще проводити впоперек минулорічних рядків. Кмин холодостійкий, однак підвищення температури до +30°С дуже погано впливає на врожай. Шкодять рослині й посушливі умови вирощування, тому не забувайте про зрошення посівів, якщо продуктивних опадів недостатньо.

Насіння кмину набуває стиглості поступово. До 40% плодів зазвичай збирають роздільним способом, а прямим комбайнуванням — усе, що залишилося.

КМИН

ПЛЮСИ ВИРОЩУВАННЯ КМИНУ

Насіння кмину і так коштує чимало (до 300 грн за кг), а вартість кминової олії або порошка набагато вища.

Кмин активно використовується у фармацевтиці, у парфумерії та тютюновому виробництві. Не обходиться без нього й консервна промисловість. Насіння кмину можна вирощувати на експорт: за кордоном його дуже полюбляють (наприклад, в Нідерландах, Угорщині та Болгарії).

Сприятливими природними зонами для вирощування кмину є Лісова та Лісостепова. Зараз його вирощують здебільшого у Хмельницькій, Тернопільській та Львівській областях. З одного гектара можна зібрати в середньому 900 кг насіння. Дехто отримує й більший урожай: до 1500 кг з гектара.

КМИН

Зауважимо, що окрім усіх вищезазначених плюсів рослина є чудовим медоносом! Саме тому вирощування кмину може стати цікавим і прибутковим агродосвідом для вас.

Редакційна команда MIZEZ

Джерело та фото: mizez.com
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 179
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0