Як подарувати земельну ділянку сільськогосподарського призначення?


Як подарувати земельну ділянку сільськогосподарського призначення?
23:38, 19 2024
407
0

Договір дарування - це угода, за якою одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати у майбутньому другій стороні (обдаровуваному) майно (дарунок) безоплатно (згідно з ч. 1 ст. 717 Цивільного кодексу України).

Договір дарування належить до безоплатних угод, в яких обдаровуваний не має зобов'язань перед дарувальником. Якщо угода встановлює обов'язок обдаровуваного здійснити дію на користь дарувальника, вона не вважається договором дарування.

Подарунок земельної ділянки здійснюється через укладання письмового договору та його нотаріальне посвідчення; інакше угода вважається недійсною. У договорі зазначається назва об'єкта угоди з кадастровим номером, підтвердження відсутності заборон на відчуження землі та її обмежень, якщо такі існують.

Договір дарування земельної ділянки може бути укладений лише на користь:
✔️ іншого члена родини;
✔️ родичів першого ступеня (діти, батьки);
✔️ родичів другого ступеня (онуки, дідусі, бабусі) і т.д.

Вимоги до земельних ділянок несільськогосподарських угідь не поширюються на земельні ділянки під польовими дорогами, призначеними для доступу до земельних ділянок.

Під час укладення договору нотаріус перевіряє відповідність вимогам до загальної площі земельних ділянок, які може набути одна особа (максимум 100 гектарів). Ця перевірка здійснюється з використанням інформації з реєстрів прав на нерухоме майно та земельний кадастр.

Для укладення та посвідчення договору дарування потрібно звернутися до нотаріуса за місцезнаходженням землі або за зареєстрованим місцем проживання будь-якої з сторін угоди. Документи, необхідні для оформлення договору, включають паспорти учасників угоди, документи, що підтверджують право власності на землю, експертну оцінку ділянки, витяг з кадастру та, у разі отримання землі у шлюбі, згоду супругів на укладення угоди.

Стосовно податків, договір дарування земельної ділянки не оподатковується, якщо дарувальник і обдаровуваний є родичами першого або другого ступеня споріднення. У інших випадках ставка податку складає 5% від вартості ділянки.

Дарувальник має право вимагати через суд розірвання договору дарування протягом року в певних обставинах, таких як вчинення обдаровуваним злочину проти дарувальника або його родини, неналежне використання ділянки або невиконання зобов'язань перед третьою стороною.

Таким чином, кожен власник земельної ділянки сільськогосподарського призначення має можливість подарувати її шляхом укладення договору дарування відповідно до законодавства України.

Джерело та фото: AgriChain
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 773
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 169
0