Мати для корів поліпшують економіку ферми, ‒ досвід


Мати для корів поліпшують економіку ферми, ‒ досвід
19:33, 07 2024
173
0

Агропромхолдинг «Астарта-Київ» уже протягом кількох років вкладає кошти в спеціальні мати для корів.

Про це у своєму інтерв'ю журналу The Ukrainian Farmer розповів начальник управління тваринництва «Астарти» Ярослав Кушнір.

«Щоб досягти збільшення у виробництві молока, коровам потрібно більше споживати кормів. Це означає, що вони мають частіше вставати. Але зазвичай корови мають проблеми з комфортним ляганням, що може призвести до травм. Щоб збільшити активність корів на 30%, необхідно забезпечити їм відповідні умови. Гумові мати є ефективним рішенням для цього, і на них варто вкладати, не економлячи», - пояснив він.


На прикладі агрофірми ім. Довженка було встановлено мати ірландського, канадського, німецького та українського виробництва.

«Ми навіть вирішили спробувати виготовлення матів з силіконовою підкладкою, щоб полегшити умови. Зараз ми випробовуємо їх», - додав Ярослав Кушнір.


Також фахівці компанії досліджували ефективність застосування килимків на двох однакових за кормовою базою фермах на Полтавщині. Одна з них була експериментальною, а інша - контрольною.

«За рік використання килимків сервісний період скоротився з 140 до 115 днів, середній період лактації з 220 днів до 174, а співвідношення вибулих корів зменшилося вдвічі», - поділився Ярослав Кушнір. «Це значні показники, які мають значний вплив на економіку».


Джерело та фото: пресреліз "Астарта"
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0