У 2024 році рослинництво для аграріїв буде прибутковим – Мінагрополітики


У 2024 році рослинництво для аграріїв буде прибутковим – Мінагрополітики
18:59, 06 2024
184
0

Незважаючи на зниження виробничих витрат і поліпшення ситуації з логістикою, вирощування зернових у 2023 році залишалося в цілому невигідним. Про це свідчить дослідження під назвою "УКРАЇНА: Вплив війни на прибутковість сільськогосподарського виробництва", опубліковане Міністерством сільського господарства.

Щодо олійних культур, ситуація була трохи кращою: вирощування соняшнику показало мінімальні збитки, а соя та ріпак принесли мінімальний прибуток.

"Загалом, у 2023 році рентабельність зернових та олійних культур покращилася порівняно з попереднім роком, але низькі світові ціни завадили галузі досягти значної прибутковості", - йдеться у повідомленні відомства.

У 2023 році, як відзначається, добрива складали найбільший відсоток у структурі витрат на гектар, з 17% до 28%. У зв'язку з цим, в умовах фінансових обмежень українські аграрії протягом другого року поспіль були змушені економити на цьому ресурсі.

У 2023 році світові ціни на зернові та олійні культури були нижчими, ніж у 2021 році. Після впливу війни, саме ціни на світовому ринку залишаються головним обмежуючим фактором для відновлення прибутковості виробництва.

Прогнозується, що у 2024 році рівень рентабельності для всіх видів зернових та олійних культур зросте. Це буде можливо за умови, що ситуація з безпекою та експортом морським транспортом не ускладниться, а також якщо ситуація на західних кордонах стабілізується.

"Зернові в цьому році можуть мати дещо суперечливі результати: пшениця зазнає мінімальної прибутковості, тоді як кукурудза та ячмінь, ймовірно, знову опиняться в червоній зоні. Проте, олійні культури обіцяють приємні сюрпризи, очікується, що всі види стануть грошовими ковдрами. Але, навіть якщо цей відмінний прогноз збудеться, рівень рентабельності буде все ж удосконалено вниз на десятки відсотків порівняно зі станом справ до нашого повномасштабного гострого перелому", — повідомляється у висновках дослідження.


Крім того, 2024 рік може стати свідком невеликого падіння врожайності — прогнозується зменшення на 4-5%.
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 555
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 078
0