Захоплення пряними травами - прибуткова сімейна справа


Захоплення пряними травами - прибуткова сімейна справа
16:34, 25 2020
1 077
0

Мешканка Ужгорода Юлія Гайович сьомий рік вирощує пряні трави. Спершу це була тільки м’ята і тільки для “зрізання”, кожного ранку господиня доставляла такий крам до кафе в центрі Ужгорода. Згодом додалася праця з м’ятою у горщиках, їх Юлія розвозила по місту вже зі своїм чоловіком.

“Спочатку я ще думала, яка класна справа, воно росте красиве, пахне, всім подобається… А наступного року, коли почала масово вирощувати, то вже і шкідники з’являлися, тому я шукала нехімічні, саме органічні методи, аби їх позбутися. Тож у мене постійний пошук, як боротися з ними так, аби не нашкодити рослинам і, відповідно, людям”, – згадує Юлія Гайович.

Перші три роки були присвячені винятково м’яті, наразі її в господині росте одразу шість сортів. Поступово до м’яти приєдналися чебрець трьох сортів, розмарин, базилік чотирьох сортів, тархун, орегано, карі, шавлія і мікрогрін. З’явилися грядки, теплиці й простір у будинку саме для мікрогріну.

Захоплення пряними травами - прибуткова сімейна справа

У міжсезонні пряних трав Юлія фокусується саме на ньому – вирощує мікрогрін безпосередньо в будинку, з ним нема клопотів холодної пори і саме взимку він набуває популярності через брак іншої зелені.

Захоплення пряними травами - прибуткова сімейна справа

Карантин також став викликом. Він зачинив кафе, проте не зупинив м’яту та інші трави. Відтак Юлія наразі відмовилася від зелені для “зрізання”, працює здебільшого з горщиками і розсадою. Щоразу, коли віддає трави замовникам, неодмінно додає пучок м’яти.

Захоплення пряними травами - прибуткова сімейна справа

А ще карантин спонукає замислитися над доставкою по Україні, проте для цього потрібно вдосталь підготовчих процесів.

Джерело та фото: seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 531
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 067
0