В Україні хочуть поставити на облік в ТЦК сільгосптехніку

В Україні хочуть поставити на облік в ТЦК сільгосптехніку
12:37, 12 2024
327
0

В межах посилення мобілізації українців можуть зобов'язати ставити на облік свою сільгосптехніку. Про це попередила народна депутатка від фракції "Голос" Юлія Клименко, пише Apostrophe

За її словами, урядовим законопроєктом про посилення мобілізації передбачено, що на потреби ЗСУ можуть вилучати транспортні засоби. Зокрема, мова йде про три методи - примусове відчуження, вилучення та мобілізація.

Разом з тим, закон про вилучення транспорту стосується тільки державних підприємств, а транспорт фізичних осіб підлягає або мобілізації, або примусовому відчуженню. За словами Клименко, урядовий законопроєкт змінює концепцію військо-транспортного обов’язку та робить його більш жорстким по відношенню до населення.

"Якщо раніше мова йшла тільки про юридичні особи – підприємства, в яких вилучали транспорт, то тепер уже додалися фізичні особи-підприємці. Тепер в реєстр, який буде вести ЗСУ і ТЦК щодо транспортних засобів будуть передаватися дані не підприємствами та громадянами, а державними органами, зокрема, МВС. Ці транспортні засоби будуть на обліку і якщо вони будуть у реєстрі, то вони не зможуть бути проданими, закладеними, а також пересуватися між областями. Це дуже контроверсійні пропозиції", - попередила нардепка про можливі нововведення.


Запропоновані урядом норми, як зазначає Клименко, можуть паралізувати роботу фермерських господарств, особливо невеликих підприємств, які мають мало одиниць транспорту. На сьогоднішній день існує постанова Кабінету міністрів про порядок вилучення транспорту на потреби армії, але її зміст засекретили через державну таємницю.

Представниця "Голосу" впевнена, що потреба в мобілізації приватного транспорту, зокрема комбайнів та сівалок, відсутня, проте екскаватори, які можна залучити до риття траншеїв, необхідні Силам оборони.

"Обмеження для пересування техніки по областях – це взагалі маразм, бо деякі сільськогосподарські підприємства мають землі в різних областях, то техніка не зможе переїхати", - продовжила Клименко та додала, що планує подавати правки до запропонованого законопроєкту, оскільки подібне посилення мобілізації не дасть підприємцям нормально працювати в умовах війни.


Джерело та фото: Agrotimes
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 179
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0