Саджанці полуниці та винограду

Саджанці полуниці та винограду
17:45, 07 2024
212
0

У сучасній Україні велику увагу приділяють вирощуванню полуниці, яку у деяких регіонах традиційно називають "вікторією" за іменем одного з перших сортів, що з'явилися на нашій землі. Незважаючи на те, що ця ягода вважається дещо капризною у вирощуванні, існують справжні любителі, які готові витрачати час та зусилля для отримання врожаю. Можна придбати полуницю в нашому інтернет-магазині з доставкою по всій території України. Ремонтантна полуниця, яка радує врожаєм протягом усього сезону, та традиційна ягода, яка плодоносить один раз у сезон, є основними видами, які вирощують на ділянці.

Правила вирощування


У процесі вирощування полуниці в розсадниках дотримуються загальних принципів, незважаючи на різноманіття сортів. Посадку проводять восени або ранньою весною. Полуниця найбільш відчуває себе комфортно на легких, родючих грунтах з нейтральною реакцією. Важливо дотримуватися відстані між кущами – не менше 30 см, а між рядами – 70 см. У травні – червні грядки поливаються приблизно три рази на місяць методом дощування, а після появи квітів переходять на крапельний полив. Щодо підживлення, використовують комплексні добрива тричі за сезон – навесні, перед цвітінням та восени. Після завершення плодоношення рекомендується обрізати зів'яле і пошкоджене листя, залишаючи лише молоді зелені пагони, а в окремих випадках можна відразу відірвати весь кущ.

Розмноження та догляд


Розмноження полуниці насінням вважається працезатратним та важким процесом, тому частіше вдаються до розведення розетками, що ростуть на "вусах". Для цього обирається плодоносний кущ, з якого виключаються квітконоси на наступний рік, але зберігається обмежена кількість пагонів. З одного "вуса" відбирають не більше двох-трьох розеток, інші прибираються. Після того, як розсада полуниці приживеться, її переносять на постійне місце.

Для поповнення сортового асортименту необхідно періодично оновлювати його. Часто восени на ринку можна знайти потрібні сорти полуниці. Саджанці полуниці можна придбати у нашому інтернет-магазині з доставкою поштою на всій території України як оптом, так і в роздріб. Особливу увагу слід приділити збереженню розсади до весни, і в цьому випадку допоможе технологія "Фріго". Саме слово "фріго" у перекладі з романських мов означає "холодильник", що зводиться до зберігання рослин на низькій температурі.

Якщо вам пощастило придбати саджанці полуниці восени за привабливою ціною, ви маєте можливість успішно зберегти їх до весни, використовуючи різні методи. Зберігання у холодильній камері, погребі чи теплиці є ефективними варіантами. Для міських жителів, які не мають можливості володіти погрібом, найбільш доступним методом є зберігання у холодильнику. Саджанці можна просто помістити в овочеве відділення у своїй оригінальній упаковці, регулярно перевіряючи їх вологість. Щодо погребу чи підвалу, для зберігання там рослин необхідно забезпечити не лише оптимальні умови температури та вологості, а й використовувати дерев'яні ящики з вологим мохом на дні. Саджанці розкладаються на моху, а ящики легко закриваються кришкою. Протягом усього періоду зберігання важливо дотримуватися оптимальних значень температури (+6 ... +2 °C) та вологості (близько 90%).

Зберігання у теплиці – єдиний спосіб зберегти розсаду, яка уже розпочала активний ріст. Щоб це зробити, потрібно підготувати посадковий контейнер, наповнити його розслабляючим грунтом і висадити у нього молоденьке рослину, дбайливо розправивши корінці і здійснивши помірний полив водою. Кореневу систему придбаного молодого кущика доцільно попередньо обрізати до 6–8 см. Посадкові контейнери з саджанцями розміщуються на рівній поверхні землі та залишаються в закритій теплиці до настання весни.

Виноград – вибір саджанців


https://plod.net.ua/ua/vinograd/ - Для регіонів з холодним кліматом важливо обирати в розсадниках саджанці винограду, які можуть переносити морози, переважно сорти, які не потребують укриття. Також важливо обрати місце для посадки з захистом від північних та західних холодних вітрів, наприклад, південний або південно-східний фасад будинку або південна сторона паркану. Місце для посадки повинне бути повністю освітлене сонцем, а грунт добре прогріватися. Важливо, щоб дощова вода не стікала на місце висадки і сніг не здувався вітром. Грунт має бути легким, але бідним, можна використовувати суміш глини, піску, щебеню, гальки та деревної золи. Уникайте висадки винограду в грунт, який надто багатий поживними речовинами та схильний до перезволоження, оскільки це може заборонити доступ кисню до коренів. Рекомендується висаджувати виноград на високі гряди, висотою до 80 см, з ухилом до 30 градусів, з борозною між ними для стікання зайвої води, що сприяє швидкому розвитку кореневої системи та мікрофлори в грунті, необхідної для здоров'я винограду.

Виноград – сорт, вибір місця і грунту


Щоб обрати справжній сорт винограду, в каталозі треба звернути увагу на термін дозрівання, який не повинен перевищувати 120 днів, наприклад, такий як Херсонський. Важливо, щоб саджанець був вирощений в контейнері об'ємом не більше 3 літрів. При посадці у посадкову яму не слід додавати органічні добрива, такі як гній, перегній чи компост. Саджанець у контейнері повинен адаптуватися до нових умов, тому його слід залишити у контейнері на місці посадки до того часу, поки через отвори у дні контейнера почнуть проростати коріння. Лише після цього саджанець можна пересадити в грунт. Якщо посадка проводиться навесні, варто зачекати, доки пройдуть ночні заморозки. Найкраще місце для посадки – біля південної стіни будівлі, особливо якщо це стіна опалювального будинку. Яма має бути якомога ближче до стіни. Якщо навколо будинку підстилка виконана з плитки, треба зробити отвір у рівній землі, рівного діаметру земляного кома саджанця. Саджанець слід садити досить глибоко, щоб від рівня верхньої частини коренів до рівня поверхні було від 25 до 30 см. Навколо стовбура саджанця потрібно залишити ямку глибиною 15 см для поливу та захисту від росту коріння.

Вибір саджанця і посадка


Саджанець винограду потрібно поливати один раз на тиждень, а відсутність дощів вимагає поливу кожен другий день. У наступні роки після посадки винограду полив необхідно припинити, оскільки виноград закладає нирки для наступного сезону вже в червні. В кінці літа пагони саджанця майже на 80% дозрівають, тому дуже важливо, щоб температура грунту не опускалася нижче 19-20 градусів Цельсія. У перший рік винограду не потрібні підживлення. Починаючи з п'ятирічного віку, виноград потребує підживлення. Першу підгодівлю слід проводити з появою перших листя на кущі, використовуючи гній як добриво, який розкладається поверх грунту без перекопування. Кількість гною залежить від розміру торішнього врожаю. Під час зимівлі необхідно запобігати промерзанню ґрунту, що можна зробити, вкривши грунт гряди під виноградом звичайним картоном або загусто засіявши землю сидератами в серпні. 15 жовтня лунки біля винограду слід засипати землею або тирсою.

У перший рік догляд за виноградом включає наступні процедури: 15 травня проводиться прив'язування винограду до шпалери. 20 липня на всіх пасинках залишається лише один лист, решта видаляється, а також може проводитися прищеплювання винограду. Після 15 серпня проводиться карбування пагонів, що полягає у видаленні кожної зеленої частини втечі до середини пагона, формуючи таким чином майбутні пагони на наступний рік. З 10 по 20 вересня проводиться обприскування листя і пагонів сірчанокислим калієм у пропорції 25 г на 10 л води. У середині жовтня, після опадання листя, головний і найсильніший пагін коротшається після 12 нирок, другий за силою – до 5 нирок, і пагони притискаються до землі. У другий рік догляд передбачає залишення на головному пагоні лише двох найсильніших паростків, на яких найбільше квітконосів, а решта виламуються. На другому за силою пагоні залишають три паростка. Не варто панікувати від підмерзання винограду, оскільки за наявності збереженого кореневого системи він легко відновлюється.

Ціна на саджанці винограду оптом залежить від сорту та віку рослини. В інтернет-магазині plod.net.ua є можливість замовити та придбати саджанці оптом з доставкою поштою. Продаж саджанців винограду високої якості можливий з використанням різних методів доставки, включаючи Одесу, Харків, Київ, Запоріжжя, Мелітополь, Полтаву та інші міста і області. Узагальнено, виноград – це цінна культура, яка не потребує складних заходів догляду і прекрасно родить плоди навіть у холодних кліматичних умовах.
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 179
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0