Життєстійкість для кожного українця: презентовано концепт проєкту


Життєстійкість для кожного українця: презентовано концепт проєкту
15:11, 26 2024
969
0

25 січня 2024 року на заході “Філософія життєстійкості: психосоціальна підтримка для згуртованості та самозарадності українців” Міністерство соціальної політики спільно з партнерами – агропромхолдиногом “Астарта-Київ” представництвом міжнародного фонду UNICEF в Україні, Координаційним центром з психічного здоров’я КМУ, урбан-бюро “Big City Lab” та агенцією “Ruban Litvinova Social Impact Agency” – презентували концепт життєстійкості та розповіли, як працюватимуть Центри життєстійкості у громадах.

У фокусі Програми життєстійкості – мешканці громад. Тому, для розуміння їхніх потреб та загальної затребуваності проєкту, агенція “Ruban Litvinova Social Impact Agency” провела і презентувала відповідне дослідження. За його даними, 64% респондентів (близько 1 600 опитаних) мають низький рівень емоційного добробуту. Проте для більшості опитаних можливість оплатити послуги психолога (для себе чи для близьких) майже відсутня. Адже 62% опитаних можуть дозволити собі лише їжу. При цьому, потреба у спілкуванні, у тому, щоб знайти коло тих, хто зрозуміє і підтримає, стоїть гостро серед різних категорій громадян.

Тому кожній територіальній громаді варто долучитися до проєкту.

Життєстійкість

Роль громади у цьому процесі – підготувати та утримувати приміщення для надання послуги. Надавачем послуги, роботу якого оплачує держава, може бути як громадська організація, так і комунальна установа.

За словами Міністерки соціальної політики України Оксани Жолнович, саме громади є ключовими учасниками процесу реалізації проєкту. “Якщо я впевнено почуваю себе в своїй громаді, я впевнено почуваю себе в своїй країні. Громада – це точка контакту людини з державою. Це обличчя може бути дуже різним. Не факт, що для всіх воно є дружнім. Якщо ми зможемо подолати усі бар’єри і налагодити прямий і дружній контакт громади з людиною через програму життєстійкості, ми зможемо кожному подарувати віру в те, що є, що будувати, відстоювати, творити і куди повертатися”, – наголосила міністерка.

Життєстійкість
Важливо: в реалізації проєкту, окрім громад, можуть брати участь бізнес та громадський сектор. Так одним із ключових партнерів у реалізації проєкту вже став агро-холдинг “Астарта”.

«Ідея Життєстійкості повинна стати українською національною ідеєю, нашим прагненням досягти Перемоги і максимально швидко відновитися після. Астарта стала стратегічним партнером Мінсоціполітки у реалізації програми Життєстійкості і це для нас дуже природньо. Понад 25 років ми живемо в парадигмі цінностей соціальної відповідальності і маємо системний практичний досвід у цій сфері. Ведемо виробничу діяльність, розвиваємо підприємництво та реалізовуємо десятки різних проєктів соціального впливу саме в селах та містечках практично по всій території України. Щодня комунікуємо з десятками тисяч людей. Знаємо їхні болі, потреби і очікування.

Ми віримо в кінцевий успіх цієї ініціативи і будемо допомагати методологічно, експертно і фінансово. Але найголовніше – знайти і розвивати лідерів на місцях, щоб ця програма набула реальної життєдайної сили, сталості і самозарадності з боку самої громади.

Закликаю долучатися до програми і нових партнерів: бізнеси, громадські організації, волонтери, фонди, щоб створити такі простори у кожній українській громаді», – зазначив Віктор Іванчик, засновник та СЕО компанії.


На важливості партнерства та підтримки наголосила й Віра Мендонса, Заступниця Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні. Вона закцентувала на тому, що громадському сектору важливо долучитися до проєкту: “Якщо ми зараз не підтримаємо цю ідею, ми втратимо покоління. Ми не просто втратимо покоління, ми втратимо потенціал для нашого майбутнього. Саме тому, ми також включилися і відкриваємо такі простори у 6-ти місцях Харківської області.”

Життєстійкість

Проєкт реалізовуватиметься на базі Центрів життєстійкості. Це – безбар’єрні та безпечні простори, де на постійній основі надаватиметься психосоціальна підтримка будь-якому мешканцю громади, проводитимуться індивідуальні консультації, тренінги та навчання для подолання негативних наслідків стресу. Також надаватимуться інші послуги: перша правнича допомога, консультації працівників служб зайнятості, підтримка для ветеранів та їхніх родин тощо.

Оскільки єдиною умовою для участі громади в проєкті є підготовка і надання приміщення під Центр життєстійкості, Вікторія Тітова, директорка Big City Lab, презентувала інструкцію, як перетворити старі приміщення – у комфортні та безбар’єрні простори, не витрачаючи на це багато коштів та зусиль. Ця команда розробила Посібник – путівник із створення Центрів Життєстійкості, створений за ініціативи Мінсоціполітики та за підтримки агрохолдингу Астарта. Посібник безкоштовний та містить рекомендації з облаштування просторових рішень (укриття, зона паркування, відпочинку, дитяча ігрова кімната, доступна вбиральня тощо) з урахуванням психологічного комфорту відвідувачів та найдрібніших деталей, що допоможуть зробити простір безбар’єрним.

Вікторія Тітова пояснила: «Ми чудово розуміємо, що подібні простори будуть створюватися й у великих містах, і в маленьких селах. Тож ми дивилися, яким чином ми можемо створити єдиний посібник, який би пояснював як можна будь-де відкрити простір, який був би безбар’єрним, гарним і недорогим в реалізації».

Підсумовуючи важливість цієї ініціативи, Оксана Збітнєва, Голова Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, наголосила: “Візія цього проєкту є візією держави. Це надважливо. До неї долучаються усі: бізнес, неурядовий сектор, регіональні органи влади, громади. І в нас точно вийде. Я точно знаю, що ми вийдемо в себе нових. Через життєстійкість”.


Життєстійкість

Програма життєстійкості реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

Джерело та фото: пресреліз "Астарта-Київ"
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
30 066
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 322
0