Криза - найкращий шанс все переосмислити

Криза - найкращий шанс все переосмислити
20:05, 20 2020
1 173
0

В Україні є чимало нових підприємців, які вважають за краще непублічну бухгалтерію або живуть без жодного врахування, оскільки так легше. Це найбільш простий і зрозумілий шлях зменшення своїх витрат.

Вони не знають інших механізмів і інструментів, крім банальної можливості заощадити на сплаті податків. Всі інші шляхи вимагають тривалої підготовки, певного рівня знань і свідомості.

Якщо ви таким чином хочете заощадити, то ви навряд чи зможете розвиватися.

На мій погляд, компанії повинні робити вибір в напрямку сталого розвитку і працювати над поліпшенням внутрішніх систем. І зараз, коли людство переживає кризу, коли часи нестабільні і все навколо нестандартно, - кращий шанс все переосмислити. Коли ви плаваєте в теплому перебігу, вам всього достатньо, все спокійно і ви непогано заробляєте - вам важче критично оцінити свій бізнес зсередини і почати пошуки можливостей.

Так чи інакше, завдання кожної компанії - створити вартість свого бізнесу і мати гідну репутацію. А це все створюється, в тому числі і завдяки прозорості. Гідна репутація набувається роками, а втрачається тільки одним неправильним вчинком. Прихована або неповна фінансова частина діяльності - це нахабне нехтування податковим законодавством, що створює бар'єри сприйняття бізнесу і призводить до проблем і непорозумінь з фіскальними органами.

Не можна занадто рано встати на шлях прозорості, але іноді буває вже пізно. У будь-якому випадку бізнесменові потрібно зробити усвідомлений і самостійний вибір - як і яким чином розвиватися. Не треба боятися прозорості. Так, спочатку ви будете отримувати менше прибутку, але ставши на цей шлях і йдучи крок за кроком, ви окупите ваші зусилля багаторазово.

Ось які переваги отримує підприємець, вибравши відкритість і прозорість у своїй діяльності:

• Позитивний імідж. Відкритість дозволяє побудувати позитивну репутацію бізнесу. Ідеально, якщо бізнес починався з ідеєю, що він є джерелом створення вартості капіталу, а не просто джерелом надходження грошей в кишеню власника. Тоді у бізнесу набагато більше шансів бути успішним і помітним. Прозорість створює вартість бізнесу.

• привабливість. Якщо бізнес відкритий, інформація публічна і доступна, ви з'являєтеся на радарі у потенційних інвесторів і нових бізнес-партнерів. Відкритий бізнес дає краще розуміння можливих фінансових ризиків і прибутків. Це можливість стати об'єктом інвестицій.

• Доступні гроші. Публічність значно полегшує доступ до капіталу. Якщо ви хочете розвивати і розширювати горизонти, рано чи пізно вам знадобляться додаткові гроші.

• Взаєморозуміння з державою. Прозорість у діяльності дозволяє більш впевнено спілкуватися з фіскальними органами. Якщо у вас публічна і зрозуміла діяльність, ви будете точно знати, що ви маєте рацію, і мати внутрішню впевненість, яка допоможе протистояти можливим непорозумінням.

• Довіра клієнтів. Відкритість дозволяє сприймати інформацію з перших джерел. Якщо ви будете ділитися власним досвідом, то почнете притягувати людей, сформуєте лояльність ваших споживачів. А це - чи не найкраща нагорода.

Зараз ми переживаємо непростий період, але це не привід шукати можливості приховати податки. Краще шукайте спосіб належним чином комунікувати з державою і домагайтеся від нього всілякої підтримки, хоча б в зміні податкового навантаження під час кризи. Намагайтеся будувати чесний, відкритий і зрозумілий бізнес.

Не робіть бізнес тільки заради грошей, а робіть його для людей і діліться досвідом - тоді успіху чекати вам довго не доведеться.

Автор: Олександр Почкун, співзасновник і керуючий партнер Baker Tilly в Україні Джерело та фото: Agroportal
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 205
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 033
0