Продуктові картки замість зарплати: що чекає на українців у разі втрати допомоги від партнерів


Продуктові картки замість зарплати: що чекає на українців у разі втрати допомоги від партнерів
16:36, 06 2024
662
0

Експерти розповіли, що чекає на українців у разі втрати допомоги від партнерів. Ймовірно, за таких умов у наступному році доведеться запровадити продуктові картки замість зарплати. Пише one.ua

Бюджет України наразі залежить від зовнішнього фінансування. Адже без підтримки з боку західної спільноти у держбюджеті утвориться “діра” розміром у майже 40 мільярдів доларів. Отож в разі відмови у фінансуванні під загрозою опиниться як соціальна, так і військова складова бюджету.

Про економічні виклики, які чекатимуть у випадку скорочення або втрати зовнішніх надходжень, розповів економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ.

“Якщо не буде фінансування соціальних витрат за рахунок зовнішньої допомоги, внутрішнє споживання значно скоротиться, а разом з ним пропорційно скоротяться і податки для фінансування армії”, - пояснює Кущ.


Звісно, окрім допомоги від партнерів, Україна отримує кошти від МВФ. Проте це не грантове фінансування. Міжнародний валютний фонд надає лише кредитування. До того ж під 7%, що є доволі високим показником для кредиту. Ще одним негативним моментом таких кредитів є деякі зобов'язання країни-позичальника. Фінансування надається відповідно до Меморандуму. Тобто Україні змушена дотримуватись жорстких умов та виконувати так звані структурні індикатори.

Водночас механізму перерахування податків з російських активів, які наразі належать Європі, поки що не розроблено.

“А це може призвести до того, що пакет допомоги ЄС становитиме не 50 мільярдів євро, а, наприклад, 20 або 30”, - зазначив експерт.


Щодо допомоги з боку США то варто мати на увазі що 2024 рік це – рік виборів. Відповідно ставки у політичних колах США будуть доволі високими. Отож, за словами аналітика, наразі ми маємо певний “дедлайн” схвалення допомоги для України. Мова йде про кінець лютого 2024 року. Якщо до цього моменту не буде конкретних рішень у цьому питанні, то цілком можливо, що Україна у поточному році залишиться без фінансування з боку Сполучених Штатів.

Таке становище вже у 2025 році призведе до вкрай негативних наслідків. Мова йде про суттєве зниження економічних показників та гіперінфляцію. За таких умов, ймовірно, замість зарплати люди отримуватимуть продуктові картки.

“Тобто вже тоді можлива гіперінфляція, падіння економіки, затримки соціальних виплат, тобто перестануть виплачувати пенсії. І тоді Україна може перейти на карткову систему, коли бюджетникам будуть видаватися не зарплати, а якісь продуктові набори або картки, щоб люди просто не вмирали від голоду. Це - апокаліптичний сценарій, який реальний, якщо не буде необхідного обсягу зовнішньої допомоги”, - прогнозує Олексій Кущ.


Джерело та фото: one.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 691
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 121
0