Найпопулярніша вакансія року, шукачі-рекордсмени та зарплата в 500 000 грн: підсумки 2023 року від Work.ua


Найпопулярніша вакансія року, шукачі-рекордсмени та зарплата в 500 000 грн: підсумки 2023 року від Work.ua
16:28, 06 2024
704
0

У який місяць найвищі шанси знайти віддалену роботу? Через скільки днів після відгуку HR-и переглядають резюме? У яких сферах точиться найвища конкуренція між шукачами? Про все це — у новому дослідженні Work.ua.

У підсумковій аналітиці 2023 року експерти Work.ua розповідали про особливо високу конкуренцію серед шукачів за віддалену роботу та посади в IT. Саме такі пропозиції роботи отримали рекордну кількість відгуків за 1 день. Абсолютний рекордсмен — вакансія менеджера з обробки онлайн-замовлень магазину корейської косметики, на яку за добу відгукнулися 778 кандидатів. І хоча компанія пропонувала зарплату, що значно нижча за середню (6 000 грн), шукачів привабила можливість працювати віддалено неповний робочий день.

Ще три вакансії здобули вражаючі 500+ відгуків за 1 день. Усі вони зі сфери IT. Зокрема, 631 шукач надіслав резюме на вакансію UI/UX-дизайнера до маркетингового агентства. Компанія шукала фахівця з 2 роками досвіду. 537 відгуків надійшло на вакансію Trainee/Junior Front-end developer для розробника із 6 місяцями досвіду. І замикає трійку лідерів у IT пропозиція роботи для Front-end програміста (ReactJS). У вакансії шукачам обіцяли «невелику зарплату й багато роботи», однак вона зібрала 504 відгуки за день.

Найкращий час для пошуку дистанційної роботи — січень і жовтень. Адже у 2023 році в січні частка віддалених вакансій на ринку праці була найвищою і склала 8%. А от в абсолютних числах найбільше пропозицій віддаленої роботи було в жовтні.

Найзавзятіший шукач надіслав 414 відгуків за день


У 2023 році конкуренція серед шукачів падала від місяця до місяця. Однак деякі кандидати були напрочуд проактивними й надіслали рекордну кількість резюме за 1 день. Першість у цьому рейтингу посідає шукач, що за добу відгукнувся на 414 вакансій. Цікаво, що він надсилав резюме різноробочого, але раніше був вчителем російської мови. Не відстають від нього Head Team/Керівник арбітражної команди (Google/Facebook) із 404 відгуками за день, менеджер із розвитку, що 380 разів за добу надіслав резюме та менеджер із продажів та розвитку бізнесу, що відгукнувся на 374 вакансії за 1 день.

На тлі таких цифр за добу може здатися, що надіслати кілька сотень відгуків на місяць — дрібниці. Однак це свідчить про неабияке завзяття в пошуку роботи. За цим критерієм найжвавішими шукачі були в березні 2023 року — тоді аж 173 людини надіслали понад 200 відгуків за 1 місяць. А от найменше активності кандидати очікувано проявляли в грудні — тоді 89 шукачів надіслали понад 200 відгуків кожен.

А хто саме одержує найбільшу кількість відгуків? На Work.ua роботодавці розміщують вакансії у 28 категоріях. Понад половину (53%) усіх відгуків отримують вакансії із 7 категорій:

✔️ «Продаж, закупівля»;
✔️ «IT, комп’ютери, інтернет»;
✔️ «Адмiнiстрацiя, керівництво середньої ланки»;
✔️ «Сфера обслуговування»;
✔️ «Роздрібна торгівля»;
✔️ «Секретаріат, діловодство, АГВ»;
✔️ «Маркетинг, реклама, PR».

Цікаво, що сфера IT, яка має 9 % від усіх відгуків, навіть не входить до десятки категорій із найбільшою кількістю вакансій, що вчергове свідчить про високу конкуренцію тут.

HR-и переглядають резюме через 4,5 дні після відгуку


На Work.ua активні не тільки шукачі, а й роботодавці. Завдяки функції пропонування вакансій рекрутери можуть самі писати кандидатам. І деякі з них отримували неймовірну кількість пропозицій від роботодавців за 1 місяць. Найбільше уваги здобув менеджер із продажу/адміністратор, якому компанії запропонували роботу 152 рази за місяць. Трохи менше, 134 пропозиції, отримав продавець-консультант. 129 компаній запропонували роботу людині з резюме старшого продавця. Й 118 повідомлень із запропонованими вакансіями надіслали майстру манікюру.

Коли ж рекрутери працюють із відгуками шукачів, то в середньому від моменту відгуку на вакансію до відкриття резюме минає 107 годин, або 4,5 дні. Тобто HR-и зазвичай збирають певну базу кандидатів на вакансію і переглядають їхні резюме. Однак і тут є рекордсмени — одразу кілька рекрутерів відкрили резюме шукача за декілька секунд від моменту, коли він відгукнувся на вакансію.

До речі, найвірогідніше, що ці резюме були від кандидатів на імʼя Олександр чи Ганна — саме ці імена «найпопулярніші» серед шукачів. Не відстають від них Андрії та Сергії, Тетяни й Анастасії.

Кому готові платити пів мільйона гривень


У 2023 році середня зарплата зросла на 27%, із 15 000 грн у січні до 19 000 грн у грудні 2023 року. Звісно ж, на ринку є пропозиції роботи із зарплатою в рази нижче та вище середнього показника. Але найбільшу зарплату у 2023 році пропонували директору із закупівель зернових та олійних культур — від 250 000 до 500 000 грн. Вимогами до кандидата були: щонайменше 2 роки досвіду на аналогічній посаді, навички ведення документообігу, уміння вести переговори, розуміння аграрного ринку тощо.

Де шукати таку привабливу роботу? Третину всіх вакансій у 2023 році пропонували роботодавці Київщини. Причому в Київській області розмістили таку ж кількість вакансій, як у 18 інших областях України разом узятих.

Джерело та фото: пресреліз Work.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
30 158
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 368
0