До 1 січня 2025 року всі власники паїв повинні оформити право власності

До 1 січня 2025 року всі власники паїв повинні оформити право власності
22:30, 28 2023
650
0

Усі власники паїв в Україні до 1 січня 2025 року мають оформити право власності на свою землю. Законодавство не звільняє від цих обов’язків власників ділянок на тимчасово окупованій території. Про це розповів старший партнер ЮФ «Тотум», адвокат Богдан Яськів у коментарі Minfin, пише agronews.ua.

Він зазначив, що близько 20% території України залишається під контролем ворога. Зрозуміло, що про врегулювання там будь-яких земельних відносин, зокрема й юридичного оформлення ділянок, не йдеться. Але законодавець наразі не встановив жодних винятків щодо необхідності оформлення права на земельні ділянки власникам невитребуваних часток (паїв), розташованих на окупованих територіях або ж територіях ведення активних бойових дій.

«Водночас реалізація такої процедури є неможливою з об’єктивних причин, оскільки: уповноважені на розпорядження землями органи місцевого самоврядування у відповідних місцевостях не функціонують; доступ сертифікованих інженерів-землевпорядників до земельних ділянок утруднений; функціонування Державного земельного кадастру на таких територіях зупинено», — підкреслив Богдан Яськів.


Наразі для землевласників, на його думку, залишається єдиний вихід — слідкувати за змінами в законодавстві, які стосуються врегулювання можливих варіантів вирішення даної ситуації. У разі ж їх відсутності, на думку адвоката, вказане питання, найімовірніше, стане предметом судових спорів.

Адвокат нагадав, що до 1 січня 2025 року земельна частка (пай), яка не має кадастрового номера ДЗК, тобто чітко визначених меж та розташування на місцевості, вважається невитребуваною. На землю мають бути оформлені документи, що посвідчують право власності. Інакше кажучи, земельну частку (пай) потрібно сформувати в земельну ділянку та оформити право власності на неї.

«Якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від її одержання.


Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за заявою місцевої ради на підставі рішення суду передається у власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним», — пояснює Богдан Яськів.

Але передача паю громаді — не безповоротне рішення. Законом передбачено, що власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець може отримати другий шанс, але тільки через суд.

Джерело та фото: Agronews
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 179
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0