Створено новий сорт пшениці з підвищеним вмістом фруктанів

Створено новий сорт пшениці з підвищеним вмістом фруктанів
18:10, 15 2020
1 200
0

Вченим Корнельського університету вдалось вивести новий сорт пшениці з підвищеним вмістом фруктанів, стійкий до хвороб і шкідників, який володіє підвищеними поживними властивостями. Про це пише crops.org.

«Пшениця з підвищеним вмістом фруктанів є більш стійкою до зміни клімату в певних ситуаціях, наприклад, при підвищеному вмісті солей в ґрунті і низьких температурах», — повідомив дослідник Корнельського університету Лінн Венстре.

При селекції сорту застосовувався метод геномного відбору. На думку вчених, відносно новий метод селекції може прискорити створення нових сортів сільськогосподарських культур.

Науковець і її колеги протестували два різні методи геномного відбору. Вони виявили, що один з методів сприяв отриманню пшениці з більш високим вмістом фруктанів при збереженні геномної різноманітності.

«Я думаю, що це найважливіше відкриття дослідження. Геномна селекція може бути використана для цілеспрямованої селекції за вмістом поживних речовин. Для виробників пшениці високофруктанові сорти володіють потенціалом стійкості до кліматичних стресів», — повідомив Лінн Венстре.

Джерело та фото: superagronom
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
25 526
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
17 500
0