EOS Data Analytics успішно провела перевірку даних супутника EOS SAT-1

EOS Data Analytics успішно провела перевірку даних супутника EOS SAT-1
00:47, 16 2023
322
0

EOS Data Analytics (EOSDA), глобальний постачальник аналітики супутникових зображень на основі штучного інтелекту, заснований Максом Поляковим, оголосила про успішну перевірку даних, які збирає і надає її супутник EOS SAT-1. Супутник був запущений 3 січня 2023 року і наразі проходить фінальні налаштування.

EOS Data Analytics

EOS SAT-1 – це невеликий оптичний супутник сільськогосподарського призначення, здатний щоденно проводити моніторинг до мільйона квадратних кілометрів поверхні Землі, використовуючи 11 спеціалізованих спектральних діапазонів. Враховуючи нові можливості супутника, було вкрай важливо підтвердити узгодженість даних, які він надає, з даними інших супутників і наземних вимірювань. Така верифікація гарантує, що EOS SAT-1 може бути надійним джерелом для розрахунку важливих характеристик рослин, таких як рівень вологості, індекс площі листяного покриву LAI та інші.

EOS Data Analytics

Для перевірки даних, зібраних супутником EOS SAT-1, 10-11 серпня 2023 року поблизу українського міста Богуслав були проведені наземні вимірювання. Для цього була використана система аналізу рослинного покриву SunScan Canopy від Delta-T Devices Ltd. Така наземна верифікація має важливе значення, оскільки вона забезпечує пряме порівняння супутникових даних з реальним станом рослин та надає більш детальне розуміння їх точності, ніж просте порівняння даних з іншими супутниками.

Для проведення даного дослідження було обрано прилад SunScan, оскільки він точно оцінює індекс площі листяного покриву (LAI) на основі закону Біра(Beer) про поглинання світла листям і вимірює рівні фотосинтетично активної радіації (PAR) в листі культури.

Вимірювання проводилися на чотирьох полях сої, одному полі кукурудзи та одному полі соняшнику. На кожному з них було зроблено від п'яти до семи вимірювань, загалом 38 вимірювань LAI та вологості ґрунту. Зібрані наземні дані повністю підтверджують точність даних, отриманих з супутника EOS SAT-1.

EOS Data Analytics

"Наземні вимірювання, які ми провели в Україні, є дуже важливим етапом робіт для нас, оскільки отримані результати дозволили підтвердити надійність даних EOS SAT-1 для наших клієнтів”, – заявив Олексій Кривобок, експерт з наукових рішень в EOS Data Analytics.


EOS Data Analytics

Важливо зазначити, що як наземні вимірювання, так і супутникові дані мають похибки. В ідеальному сценарії необхідно проводити численні наземні вимірювання, враховувати стан атмосфери й збирати супутникові дані про стан поля одночасно із наземними вимірюваннями. Однак, навіть при обмежених вимірюваннях, які були проведені, команда EOSDA спостерігала значну кореляцію між наземними й супутниковими даними. Це підтверджує їхні початкові очікування щодо вірогідності даних EOS SAT-1."Кореляція між нашими наземними вимірюваннями та даними EOS SAT-1 підтверджує можливості супутника щодо надання точної та практичної інформації для сталого розвитку сільського господарства", – додав Олександр Кривошеїн, старший науковий співробітник EOS Data Analytics.


EOS Data Analytics

Перед наземними вимірюваннями EOS Data Analytics також провела порівняльний аналіз даних супутників EOS SAT-1 та Sentinel-2 (S2), щоб оцінити якість роботи свого космічного апарату. Для порівняння були використані знімки, отримані супутником EOS SAT-1 4 серпня 2023 року, та знімки Sentinel-2 від 5 серпня 2023 року над районом проведення наземних робіт. Враховуючи інерційність розвитку посівів, різниця в один день була визнана несуттєвою для оцінки біофізичних та агро-гідрологічних параметрів рослин та грунту.

EOS Data Analytics

EOS Data Analytics

В рамках аналізу для визначених полів були розраховані значення NDVI та LAI з даних обох супутників. LAI з даних S2 розраховувався за допомогою програмного забезпечення SNAP, тоді як для EOS SAT-1 для оцінки індексу листяного покриву використовувався адаптований алгоритм, розроблений для даних Planet. Порівняння обмежувалося трьома полями, знятими двома супутниками в зазначений проміжок часу. Результати не показали суттєвої різниці в розрахованих індексах вегетації та LAI на досліджуваних полях, що підтверджує надійність даних EOS SAT-1.

EOS Data Analytics

Джерело та фото: Agropolit
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0