Звідки взялася третя платіжка за газ

Звідки взялася третя платіжка за газ
17:44, 14 2023
198
0

Наразі українці отримують два рахунки за газ. Перший - це нарахування за спожите блакитне паливо. Другою платіжкою надходить сума за послуги транспортування газу. Проте незабаром з'явиться ще один рахунок. Отож українцям розповіли, звідки взялася третя платіжка за газ. Пише one.ua

Про нову платіжку повідомив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у Facebook. За словам експерта, тепер українці матимуть змогу самостійно обирати компанію, яка обслуговуватиме внутрішньобудинкові газові мережі. Саме за послуги цих спеціалістів абоненти сплачуватимуть відповідно до третьої платіжки.

“Законодавство надало право власнику обирати організацію, яка виключно на договірних умовах та на платній основі здійснюватиме роботи з обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Один раз на рік спеціалісти повинні здійснювати візуальний огляд газопроводів, перевіряють наявності вільного доступу до них, стану пофарбування і кріплень газопроводу”, – сповістив Олег Попенко.


Для більшого розуміння варто розповісти про деякі послуги, які надаватимуть компанії з обслуговування газопроводу у будинку. Раз на три роки у багатоквартирних будинках фахівцями проводиться діагностика щільності газової мережі у будинку. Проте у приватних домоволодіннях такі випробування проводять лише за умови, що загальна довжина внутрішньої газової мережі перевищує 5 метрів.

Також щороку відбувається техогляд газопроводу у будинках та перевірка наявності тяги у домових та вентиляційних спорудженнях. Водночас, мінімум один раз на рік компанія, яка обслуговує газопровід будинку, зобов'язана перевіряти справність стаціонарних сигналізаторів загазованості приміщень.

“Однак поки що тарифів на роботи з обслуговування внутрішньобудинкових мереж немає. Їх має встановити та докладно розписати НКРЕКП, але зараз усе це лише в процесі. Саме Нацкомісія займається розробкою типового договору і тарифів на таке техобслуговування”, – зазначив експерт.
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0