Догляд за газоном у різні пори року

Догляд за газоном у різні пори року
18:18, 13 2023
126
0

Догляд за газоном повинен бути постійним і регулярним. Без ваших дій щодо підтримки життєдіяльності трав'яного покриву, він, звичайно, може якийсь час залишатися красивим і зеленим, але все ж таки газону потрібно трохи допомогти.

Величезне значення для доглянутого газону має насіння. Купити газонну траву можна у спеціалізованих компаніях, проте не треба бездумно довіряти вивіскам на магазинах чи яскравій рекламі. У справі озеленення головне досвід і репутація, адже якісне насіння газонних трав має бути правильно підготовлене, щеплене від хвороб і підібране в хорошу травосуміш.Його посадку потрібно проводити строго в суху і безвітряну погоду, оскільки саме насіння дуже легке і при вітрі воно буде розлітатися по всій ділянці.

Насіння газонних трав сходить досить швидко, і ви повинні розуміти, що настав час починати стрижку. Далі піде мова про те, як доглядати за газоном у різні пори року.

Як доглядати за газоном навесні


Найперше скошування газону варто проводити навесні. Це робиться після того, як ґрунт трохи підсохне і трава виросте хоча б на десять сантиметрів. Вперше не варто зрізати газонну траву більш ніж на один сантиметр. При решті стрижок поступово потрібно опускатися і скошувати все більше і більше трави.

Крім того, треба проводити проколювання дернини, це робиться для того, щоб ґрунт отримував повітря. Проколювати дернину можна за допомогою спеціальної ковзанки або звичайними простими вилами. Якщо ж площа газону дуже велика, можна скористатися аератором. Аератор допомагає позбутися моху, який накопичується в ґрунті. Не всім відомо, що рослини переганяють вологу з ґрунту в повітря. Фахівці стверджують, що в сонячну погоду з одного квадратного метра ґрунту випаровується приблизно двадцять п'ять літрів води щотижня.

Догляд за газоном влітку


Влітку газон не обов'язково поливати, оскільки опадів випадає у достатній кількості. Але якщо опадів не випадає в достатній кількості і починається посуха, то варто скористатися шлангом і самостійно поливати газон, щоб трава не зів'яла. Якщо ґрунт почав підсихати на глибині десяти сантиметрів, то це перша ознака того, що газон час поливати. Фахівці радять встановити автоматичну систему поливу. Це дуже зручно для господаря, а також краще позначається на ґрунті газону. Також автоматичний полив дозволяє запрограмувати в який час треба поливати газон. Щоб доглядати за газоном, знадобитися газонокосарка, віялові граблі і ще дуже багато різних пристроїв, які знадобляться в процесі догляду за газоном. Всі ці пристрої можна придбати в спеціальних магазинах.

Підготовка газону до осені


Основним завданням в осінньому догляді газону є підготовка до зимівлі. У вересні, до заморозків, треба проводити низку робіт:

1. Скошування – рекомендується проводити за 15 – 20 днів до закінчення вегетації, оскільки рослина має відновитись після укосу. Необхідність скошування обумовлена можливим випрівання трави під власною масою. У середній смузі, орієнтовні терміни - початок, середина вересня, за два-три тижні до заморозків.

2. Підживлення газону є не менш важливою складовою у підготовці трави для зимівлі. Фосфор та калій стимулює коренеутворення рослин. В осінній період відбувається накопичення пластичних речовин, необхідних рослинам у зимовий період для харчування. Вносити азот не рекомендується, оскільки він працює на зелену масу, а взимку це не потрібно. Фосфор і калій необхідні, з розрахунку 15-20 грам на кв. м діючої речовини.

Полив після внесення добрива для городу https://vesnodar.com.ua/ua/udobreniya потрібен лише при посушливій погоді.

Як доглядати за газоном взимку


З настанням зими, здавалося б, можна розслабитися і відпочити від городно-дачних справ. Однак, якщо ви власник ділянки з газоном, вам не варто про нього забувати. Догляд за ним нескладний, але не менш важливий, ніж у будь-яку іншу пору року. З настанням холодів газонна трава стає вразливою до пошкоджень, тому ходити нею вкрай небажано. Найкращий захист для газону – рівномірний сніговий покрив. Оптимальна товщина його 20-30 сантиметрів. Якщо снігу небагато, то збільшити товщину покриву можна під час чищення доріжок. Просто не робіть кучугури вздовж доріжок, а рівномірно розкидайте його ділянкою.
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0