В НБУ прогнозують різке збільшення доходів українців за підсумками року

В НБУ прогнозують різке збільшення доходів українців за підсумками року
23:39, 07 2023
221
0

Після шокового 2022 року цьогоріч доходи українців стабільно зростають. Причому йдеться не лише про номінальні зарплати громадян, але й про їхні реальні доходи. Пише top.today.ua

Такий прогноз міститься в Інфляційному звіті за жовтень, опублікованому Нацбанком України. Звіт, зокрема, містить макропрогноз розвитку економіки на 2023-2025 роки.

Оскільки 2023 рік закінчується, то про його підсумки можна говорити вже більш детально. Вони містять менше припущень, і більше фактів.

Отже, що стосується сфери працевлаштування і зарплат, то НБУ оцінює її динаміку оптимістично. Рівень безробіття в країні вже скорочується і скорочуватиметься й надалі. Однак найближчими роками він усе ж буде вищим, ніж був до війни.

Відповідно до пронозу, цьогоріч рівень безробіття знизиться до 19%, у наступному році – до 16,5% і в 2025 році – нижче 15%.

"Стримуватимуть відновлення ринку праці структурні диспропорції, що посилилися через наслідки війни: міграція та нерівномірне економічне відновлення за галузями та регіонами", - зазначають у прогнозі Нацбанку.


Що стосується доходів населення Україні, то після шокового 2022 року, коли багато людей втратили роботу і заробіток, цьогоріч зарплати почали відновлюватись. Якщо говорити про їхнє номінальне зростання, то воно становитиме за підсумками року майже 18%. Однак і реальна зарплата українців також зазнає приросту. Із врахуванням цьогорічної інфляції, яка, до речі, виявилася нижча за прогнозовану, реальні доходи українців цьогоріч зростуть на 4%. НАБУ також прогнозує зростання реальних доходів і в наступні два роки.

"Збільшенню доходів на всьому прогнозному горизонті сприятимуть відновлення економічної активності та збереження м’якої фіскальної політики. Додатковим стимулюючим чинником у післявоєнний час стане посилення попиту на робочу силу з огляду на потреби у відбудові", - йдеться у прогнозі Нацбанку.


Джерело та фото: Today
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0