В Україні очікується значне зростання цін на цукор

В Україні очікується значне зростання цін на цукор
16:54, 20 2023
510
0

На світовому ринку цьогоріч очікується значне зростання цін на цукор через його дефіцит. Користуючись нагодою, українські виробники почали активно експортувати цей продукт. Отже, ціни на цукор зростатимуть і в Україні. Пише top.today.ua

Лише за вересень поточного року експорт цукру з України склав 25 тисяч тон. Це – одне з рекордних значень експорту цього продукту за всю історію незалежної України. Причому, якщо врахувати, що дозвіл на вивезення цукру за кордон почав працювати лише з другої половини місяця, то стає очевидним, що його експортували шаленими темпами.

З 5 червня по 15 вересня поточного року експорт цукру з України був заборонений. Уряд побоювався, що Україні може не вистачити власного продукту, через це й заборонили вивозити його за кордон.

Але з вересня, коли на переробку почав надходити цукровий буряк нового врожаю, стало очевидним, що Україна цьогоріч зможе не лише задовольнити власні потреби, але й "підсолодити життя" решті світу. Через це уряд дозволив продавати цукор за кордон, чим відразу скористалися виробники, які добряче спрагли за свіжою валютою.

Цьогоріч у світі великий недорід цукрової тростини


Тростина кепсько вродила в Індії і Таїланді. А саме ці дві країни входять у трійку найбільших постачальників цукру на світовий ринок. Таким чином, чином лише третя країна, Бразилія, зможе виконати свій план щодо постачань. Тому світ відчуватиме певний цукровий голод. Отже український цукор цьогоріч на світовому ринку буде дуже доречний.

Та й вітчизняним виробникам це вигідно. Адже через дефіцитність продукту його можна вигідно продати. І крім того, за нього там платять твердою валютою.

Цьогоріч в Україні очікується перевиробництво цукру


Враховуючи, що вирощування цукрових буряків приносить непоганий прибуток, навесні 2023 року українські агропідприємства засіяли цією культурою значно більшу площу, ніж у минулому році. Так, якщо торік було засіяно лише 184 тис.га, то вже цьогоріч площа під буряками становить 250 тис. га.

Зараз збирання буряків триває повним ходом. Наразі зібрано приблизно 40% засіяної площі. Середня врожайність становить 47,7 тонн з гектара. Враховуючи, що останній два місяці поспіль стояла посушлива погода, цукристість буряків дуже висока, і з них можна отримати багато цукру.

Отже, спеціалісти прогнозують, що цьогоріч в Україні зберуть 11,8 -12 млн тонн буряків. Це дозволить виробити 1,6 млн тонн цукру. Таким чином, близько 37-38% цього продукту можна буде продати за кордон, не утискаючи власного споживача. Але, звісно, ціни на цукор в Україні не будуть низькими, адже його надлишку в країні не залишать.

Джерело та фото: top.today.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 175
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 926
0