Румунія вдвічі збільшить коридор для українського зерна


Румунія вдвічі збільшить коридор для українського зерна
11:02, 18 2023
379
0

Румунія вдвічі збільшить транзитний коридор для експорту українського зерна – з двох до чотирьох мільйонів тонн. Про це повідомляє Патріоти України, пише Agronews.

За словами заступника керівника офісу президента Ігоря Жовкви, Румунія затвердила умови українського імпорту зерна. Ця країна зрозуміла, що українське зерно не становить загрози для неї та інших європейських країн.

“Під час візиту (Зеленського до Румунії – ред.) ми обговорили, як удвічі збільшити транзитний коридор до Румунії. З нинішніх двох мільйонів тонн щомісяця ми повинні збільшити до чотирьох мільйонів тонн цей транзит”, – сказав він в ефірі телемарафону.


Жовква пояснив, що це означає, що через Румунію йтиме до 70% українського аграрного експорту, якщо брати всі сусідні країни. Це означає, що тандем України та Румунії буде вносити істотний внесок у світову продовольчу безпеку.

“Румунія спокійно, не декларуючи жодних заяв стає експортером українського зерна і стає справжнім стратегічним партнером України”, – сказав заступник голови ОП.


Він також підкреслив, що Румунія буде надавати аеродроми для тренування українських пілотів на сучасних літаках, що вкрай важливо.

Румунія відкриває кордони
13 жовтня стало відомо про те, що Румунія дозволить імпорт зерна з України за певних умов. Влада Румунії затвердила постанову, що регламентує імпорт чотирьох видів агропродукції з України. Згідно із затвердженою процедурою, буде дозволено імпорт пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої з України, але тільки на підставі ліцензії, отриманої від Міністерства сільського господарства Румунії.

Джерело та фото: Agronews
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 850
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0