Хто з українців почне витрачати більше на комуналку

Хто з українців почне витрачати більше на комуналку
15:55, 08 2023
3 424
0

Розповідаємо, хто зі споживачів, ймовірно, платитиме більше за послуги з водовідведення та каналізації. Українцям ще до кінця 2023 року можуть підвищити деякі тарифи на комунальні послуги. Подорожчають, зокрема, водопостачання та каналізація. Пише progroshi.

На скільки та чому зростуть тарифи


Планується, що тарифи зростуть наступним чином: підняти такі тарифи:
  1. послуги з водопостачання подорожчають майже 80% – з 22,49 грн/м³ до 40,16 грн/м³;
  2. каналізація стане дорожчою на 44% – з 40,56 грн/м³ до 58,54 грн/м³.


Вирішувати щодо нових тарифів має виконавчий комітет міськради на засіданні наприкінці жовтня. Відомо, що зміни хочуть запровадити з 1 листопада.

Які регіони можуть залишитися без світла взимку


Взимку армія РФ продовжить обстріли критичної інфраструктури, тож українці можуть надовго залишитися без електроенергії. Усе тому, що енергосистема ще не відновилася від торішніх ударів ворога та є занадто слабкою.

Як пояснив у коментарі редакції Pro Гроші директор Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко, блекаут загрожує трьом регіонам – Київському, Одеському та Львівському. Також відключення світла ймовірні у невеликих містах країни.

Чому можуть подорожчати інші комунальні послуги


Нещодавно міністерка соцполітики Оксана Жолнович розповіла, що США надіслали нашій країні пропозицію погодитись на лібералізацію тарифів на газ та електроенергію.

За її словами, що лібералізація цін – це концепція, яка передбачає можливість підвищувати вартість послуг та водночас збалансовувати це субсидією.

Жолнович уточнила, що у бюджеті на 2024 рік передбачили 50 млрд грн на субсидії.

Варто зазначити, що лібералізація не передбачає, що тарифи підвищаться автоматично. Енергетичні компанії самостійно встановлювати вартість комунальних послуг, а наразі ціни вручну регулює уряд.

Які тарифи не змінюватимуться до кінця війни


Ще влітку 2022 року президент Володимир Зеленський запровадив мораторій на підвищення деяких комунальних тарифів. Зокрема, це стосується:

  1. послуг з розподілу природного газу;
  2. теплової енергії (її виробництва, транспортування та постачання);
  3. послуг з постачання гарячої води.


Тобто тарифи на перераховані комунальні послуги не будуть переглядати щонайменше до кінця дії воєнного стану.

Скільки б платили українці, якби не мораторій


Трохи раніше експертка з питань ЖКГ Кристина Ненно пояснила журналістам Pro Гроші, що ціни були б такими, що українці взагалі б втратили можливість оплачувати комунальні послуги.

"Тому, що тут немає стопу по тарифах, там би вже кожне комунальне підприємство диктувало свої правила. Оскільки в Україні діє мораторій, то їм нічого не залишається, як підлаштовуватися під ці реалії", – пояснила вона.


На її думку, тарифи різко зростуть одразу після того, як влада скасує мораторій.

Джерело та фото: progroshi.news
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+EnterТоп категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
28 501
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 661
0