Смак дитинства : ТОП 3 органічних українських виробників молочної продукції


Смак дитинства : ТОП 3 органічних українських виробників молочної продукції
14:48, 06 2023
472
0

Українські молочні продукти визнані лідерами органічних харчових продуктів серед українського населення за попитом споживання. Незважаючи на труднощі останніх двох років для молочних господарств, вони змогли зберегти свою продуктивність та розширити ринки збуту.

Вважається, що виробництво органічних продуктів тваринного походження є найскладнішим, вимоги стандартів досить високі та передбачають особливих умов, якими мають бути забезпечені тварини, зокрема забезпечення умов для життя, що відповідають їхнім біологічним та індивідуальним особливостям: доступ до вигульних майданчиків та пасовищ, органічні корми, без застосування гормонів, активаторів росту та синтетичних амінокислот.


У співпраці з «Органік Стандарт» BrandStory презентує третій щорічний рейтинг найвідоміших виробників органічних молочних продуктів.

Мета цієї ініціативи — визначити найкращих гравців у галузі та надати споживачам можливість вибирати продукти вищої якості.
ТОП-3 виробників органічної молочної продукції в Україні:


1-ше місце: Organic Milk


Organic Milk
Торгова марка «Organic Milk» успішно діє на українському ринку протягом останніх 10 років та виробляє органічну продукцію у промислових масштабах. Усі етапи виробництва сертифіковані «Органік Стандарт» та відповідають міжнародним та українським стандартам органічного виробництва. Відповідно, в «Organic Milk» гарантують використання сертифікованих кормів для тварин, вільний доступ до вигульних майданчиків та автоматизований, безконтактний процес доїння та розливу.

Щоденно близько 30 тонн свіжого молока перетворюються на різноманітні продукти, включаючи молоко безлактозне, ультрапастеризоване та інші види, масло, кефір, йогурт, масло, сметану, сири та інше. Упродовж 2022-2023 років, виробник розширив асортимент продукції, включаючи кілька видів кефіру та масла, безлактозне масло солодковершкове, а також нові смаки органічної гауди з горіхом, пажитницею, чорним кмином та іншими.

За словами керівниці ТОВ «Organic Milk» Олени Стретович, компанія стикнулася з рядом викликів унаслідок повномасштабної війни в Україні, таких як зменшення кількості цільових споживачів через міграцію населення, закриття експортних ринків в країни Перської затоки та збільшення витрат на виробництво, що призвело до скорочення маржинальності. Проте компанія успішно зберегла економічну стійкість та розширює свій експорт до країн Європейського Союзу, зокрема до Польщі, і наразі на етапі переговорів з потенційними партнерами в Італії.

У Польщі, продукти під брендом «Organic Milk» доступні у таких мережах, як ALDI, Allegro, Auchan, Detal, Hurt, Intermarche, Leclerc, Marko, Snack та інші.
В Україні бренд «Organic Milk» представлений у всіх спеціалізованих органічних магазинах та великих національних супермаркетах, таких як Goodwine, Winetime, Metro, «Сільпо», Auchan, «Велика Кишеня», «Фора» та інші.


Сайт: organic-milk.com.ua
Facebook

2-ге місце: Старий Порицьк


Старий Порицьк
Господарство «Старий Порицьк», розташоване у Волинській області, було створене в 2009 році. Офіційний сертифікат відповідності органічним стандартам отримано від «Органік Стандарт» у 2012 році. З 2014 року значна частина їхньої продукції проходить додаткову перевірку, відповідно до високих стандартів «Bio Suissе», встановлених в Швейцарії.

Господарство «Старий Порицьк» працює у різних галузях, таких як рослинництво, тваринництво і переробка молочної продукції. Вони утримують корів безприв'язно і годують відібраними натуральними кормами, які самостійно вирощують.

Основна особливість їхнього виробництва полягає в тому, що весь процес відбувається на одній території. За словами власника «Старого Порицька» Валентина Обштира, вони забезпечують та контролюють всі етапи, від початкового вирощування до готової продукції, залучаючи одних і тих самих працівників в межах одного населеного пункту. Це безперечно сприяє високій якості продукції.

Під брендом «Старий Порицьк» виробляється більше ніж 40 різних видів органічної молочної продукції, включаючи різноманітні тверді і розсільні сири, йогурти, масло, кефір, ряжанку, кисломолочний сир та пастеризоване молоко різної жирності.


Продукцію можна придбати у багатьох магазинах, зокрема у мережі «Сільпо» та інших місцевих роздрібних торгових точках. Крім того, їхню продукцію можна замовити в інтернет-магазинах, що спеціалізуються на здоровому харчуванні.

Facebook
Інстаграм

3-тє місце: ЕтноПродукт


ЕтноПродукт
Торгова марка існує 14 років і належить ПрАТ «ЕтноПродукт» — українсько-швейцарському аграрному підприємству. Мають внутрішній цикл виробництва. Всі етапи проходять сертифікацію та перебувають під наглядом «Органік Стандарт».

Поля та ферми підприємства розташовані на північному сході Чернігівської області України, з оброблюваною площею близько 570 гектарів органічних земель, що включає пасовища, сіножаті та ріллю. Тут також утримується близько 330 голів великої рогатої худоби. Виробництво молочної продукції відбувається на молокопереробному підприємстві, що розташоване поблизу Києва.

Ця компанія була першою в Україні, яка почала продавати органічне сире негомогенізоване молоко в магазинах і досі залишається лідером в цьому сегменті. Це високотехнологічний продукт з коротким терміном придатності.

Незважаючи на те, що територія, де розташовані виробничі об'єкти, була окупована з 24 лютого до 2 квітня 2022 року, ферма продовжувала функціонувати. На жаль, тут відсутні були корми та паливо, і навіть підстанція була зруйнована, що призвело до відсутності електропостачання. Проте господарство продовжувало працювати на генераторах. Через руйнування мостів, що ведуть до Києва, головного ринку збуту, ферма не могла доставляти свою продукцію в столицю. Постачання молока відновили влітку 2022-го, після відновлення мостів через річку Десна. Нині підприємство працює майже в довоєнному режимі.

Корів утримують безприв'язно в сучасних умовах тваринницького комплексу і годують збалансованими натуральними кормами власного виробництва.
Під брендом «ЕтноПродукт» виробляється 12 видів молочної продукції, йогурти, масло, кефір, ряжанку, та пастеризоване молоко з різною жирністю.
Продукцію можна придбати в мережі магазинів «Сільпо» та інших місцевих роздрібних мережах, а також у магазинах органічних продуктів в Інтернеті.

Cайт: ​​ethnoproduct.com
Facebook


Методологія формування рейтингу


Рейтинг найвпізнаваніших органічних брендів формувався у декілька етапів, а компанії були оцінені за наступними критеріями:

Обсяги виробництва та продажів на внутрішньому ринку:
Основним джерелом інформації було дослідження внутрішнього ринку органічних продуктів українського харчового сектора у 2022 році. Оцінювалися обсяги продажів, здійснювані операторами органічного виробництва, що були під контролем органу сертифікації «Органік Стандарт» (враховуючи, що понад 95% операторів ринку, які виробляють і реалізують органічну продукцію в Україні, сертифіковані «Органік Стандарт», дані вважаються репрезентативними).

Враховувалися також результати у 2023 році: оцінювалося, як компанії функціонували у поточному році. У зв'язку зі складностями, пов'язаними з повномасштабною війною, частина з них опинилися в окупації, інші стикалися з перебоями у виробничих процесах та ланцюгах постачання. Проте багато компаній зуміли швидко адаптуватися, змінити маркетингову політику та розширити асортимент.

Присутність брендів у торгових мережах:
Бралось до уваги, по-перше, представленість і доступність продукції в магазинах: експерти-маркетологи аналізували, у скількох та в яких торгових точках можна було знайти продукцію органічних брендів. Чим ширше географічне охоплення магазинів та мереж, тим вище була оцінка бренду.

По-друге, популярність бренду в магазинах: враховувалася популярність та попит на продукцію даного бренду серед покупців в магазинах. Це включало рівень продажів, відгуки клієнтів, та інші фактори, що свідчили про відмінність бренду від конкурентів.

Експерти-маркетологи оцінювали цей аспект на основі інформації, наданої торговими мережами, магазинами органічних та фермерських продуктів, а також виробниками.

Активність брендів у медіа та соцмережах:
Оцінка проводилася за результатами онлайн моніторингу. Було враховано кількість та якість згадувань брендів у ЗМІ та соціальних мережах, загальну активність та комунікацію, а також інформування споживачів про актуальні події та інше. Аналізувалася також активність сторінок компаній у соціальних мережах, зокрема якість контенту та взаємодія з аудиторією.

Відкритість компаній та готовність до комунікації: цей аспект також враховувався при оцінці компаній.

* Публікація матеріалу стала можливою за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно автор(и). Точка зору автора(ів) не обов'язково відображає точку зору SECO, FiBL, SAFOSO AG.

Джерело та фото: brandstory
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 847
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0