Свіжість на висоті: ТОП 3 українські органічні фреш-бренди


Свіжість на висоті: ТОП 3 українські органічні фреш-бренди
14:10, 06 2023
391
0

Органічні фрукти та овочі – це обов'язкова складова нашого щоденного раціону та ідеальний вибір для нашого здоров'я.

Нехай ваші обіди та сніданки стануть ще смачнішими та кориснішими завдяки органічним продуктам. Пам'ятайте, що купуючи українські органічні овочі та фрукти, ми підтримуємо власних фермерів та сприяємо розвитку місцевої економіки.


Органічні фермери ретельно підбирають технології, які виключають використання традиційних пестицидів та мінеральних добрив, підтримуючи родючість ґрунту та забезпечуючи захист рослин від шкідників та хвороб агротехнічними, біологічними та механічнми методами, дозволеними в органічному виробництві, а також завдяки збалансованій сівозміні та вибору стійких до уражень сортів.

BrandStory разом з «Органік Стандарт» підготували рейтинг найвідоміших виробників свіжих органічних овочів, фруктів та зелені.
Матеріал доступний англійською .

Отож, ми пропонуємо вам ознайомитися із ТОП 3 найкращих українських органічних брендів групи «фреш»:

1-ше місце: Дунайський аграрій


Дунайський аграрій
Фермерське господарство «Дунайський аграрій» в Одеській області було засноване в 2013 році. Завдяки своєму зосередженню на вирощуванні органічних продуктів високої якості, ця компанія кілька років поспіль є лідером серед фреш-брендів.

Це одне з найбільших органічних господарств в Україні, яке обробляє приблизно 2 000 гектарів землі. На цих родючих землях в районі знаменитої 45-ї паралелі вирощують натуральні овочі, фрукти, зернові культури, коренеплоди, такі як батат, картопля, морква, буряк. Ця компанія є лідером на ринку органічних кавунів і динь. А також, це єдине господарство в Україні, яке вирощує органічні персики та нектарини.

Продукція під брендом «Дунайський аграрій» широко представлена в українських мережах супермаркетів, таких як Goodwine, WineTime, «Сільпо», Novus, Auchan, «Велика Кишеня», «МегаМаркет».


Також продукція компанії доступна в роздрібних магазинах країн Європейського Союзу, таких як Німеччина, Румунія та Польща. Крім того, продукцію експортують до Швейцарії (магазини LIDL), Канади та США.
Сайт: dunagrarian.com
Facebook

2-ме місце: Агро Стариця


Агро Стариця
Під брендом «Агро Стариця» представлена продукція органічного господарства, розташованого в Київській області. Господарство одне з перших почало вирощувати органічні ягоди в Україні, та вже з 2012 року бренд став важливим учасником українського органічного ринку. Підтвердженням високої якості є сертифікати від «Органік Стандарт», які засвідчують відповідність продукції стандартам органічного виробництва.

У розмаїтому асортименті виробника присутні свіжі та заморожені овочі, зелень і фрукти, такі як: малина, полуниця, лохина, ожина, жимолость, аґрус, чорна та червона смородина, яблука, черешня, вишня, обліпиха, аронія, спаржа, цибуля, порей, баклажан, кабачок, цукіні, гарбуз, редиска, помідор, фенхель, цвітна капуста та кольрабі.

Одним з основних замовників органічної продукції господарства «Агро Стариця» є мережа магазинів Good Wine, що свідчить про визнання якості та популярність цих органічних продуктів. Різноманітний асортимент, натуральність та дотримання високих стандартів виробництва роблять «Агро Стариця» справжнім лідером на органічному ринку України, де якість завжди на першому місці.

Instagram

3-тє місце: Organic Terra


Organic Terra
Бренд «Organic Terra» належить ПП «Органічна Теплиця». Підприємство спеціалізується на вирощуванні органічних тепличних овочів, зокрема огірків, помідорів коктейльних та черрі. Практично вони були першими в органічній галузі, хто забезпечував стабільні поставки свіжих овочів до мережі супермаркетів майже протягом усього року. Початок сезону органічних тепличних огірків припадає на лютий, а помідорів черрі — на кінець березня. Ретельний догляд та сучасні технології дозволяють вирощувати овочі, які можуть споживати навіть діти від 9 місяців. Всі аспекти виробництва проходять контроль та сертифікацію з боку «Органік Стандарт» відповідно до міжнародних органічних стандартів.

Повномасштабна війна суттєво вплинула на роботу підприємства, оскільки господарство розташоване на Харківщині, всього в 30 км від зони активних бойових дій. Протягом певного часу господарство втратило ринок Харкова та Києва з елітними ресторанами, закладами харчування та мережами магазинів через нестачу палива та комендантську годину, що перешкоджала безперебійній доставці продукції. З часом підприємство успішно оптимізувало робочі, виробничі та логістичні процеси.

Цього року в ПП «Органічна Теплиця» планують збільшити площу теплиць, додаючи ще 0,5 га. Цей проект був запланований задовго до початку повномасштабної війни, але через обставини його довелося призупинити на рік.

Продукція компанії доступна в органічних магазинах і провідних українських торгових мережах, таких як Auchan, «Сільпо», Novus, а також в місцевих харківських мережах: «Харків», «КЛАСС», Spar, Winetime та Good Wine. Також овочі можна замовити онлайн з доставкою по всій Україні.


Facebook
Instagram
Методологія формування рейтингу


Обсяги виробництва та продажів на внутрішньому ринку:
Основним джерелом інформації було дослідження внутрішнього ринку органічних продуктів українського харчового сектора у 2022 році. Оцінювалися обсяги продажів, здійснювані операторами органічного виробництва, що були під контролем органу сертифікації «Органік Стандарт» (враховуючи, що понад 95% операторів ринку, які виробляють і реалізують органічну продукцію в Україні, сертифіковані «Органік Стандарт», дані вважаються репрезентативними).

Враховувалися також результати у 2023 році: оцінювалося, як компанії функціонували у поточному році. У зв'язку зі складностями, пов'язаними з повномасштабною війною, частина з них опинилися в окупації, інші стикалися з перебоями у виробничих процесах та ланцюгах постачання. Проте багато компаній зуміли швидко адаптуватися, змінити маркетингову політику та розширити асортимент.

Присутність брендів у торгових мережах:
Бралось до уваги, по-перше, представленість і доступність продукції в магазинах: експерти-маркетологи аналізували, у скількох та в яких торгових точках можна було знайти продукцію органічних брендів. Чим ширше географічне охоплення магазинів та мереж, тим вище була оцінка бренду.
По-друге, популярність бренду в магазинах: враховувалася популярність та попит на продукцію даного бренду серед покупців в магазинах. Це включало рівень продажів, відгуки клієнтів, та інші фактори, що свідчили про відмінність бренду від конкурентів.

Експерти-маркетологи оцінювали цей аспект на основі інформації, наданої торговими мережами, магазинами органічних та фермерських продуктів, а також виробниками.

Активність брендів у медіа та соцмережах:
Оцінка проводилася за результатами онлайн моніторингу. Було враховано кількість та якість згадувань брендів у ЗМІ та соціальних мережах, загальну активність та комунікацію, а також інформування споживачів про актуальні події та інше. Аналізувалася також активність сторінок компаній у соціальних мережах, зокрема якість контенту та взаємодія з аудиторією.

Відкритість компаній та готовність до комунікації: цей аспект також враховувався при оцінці компаній.

* Публікація матеріалу стала можливою за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно автор(и). Точка зору автора(ів) не обов'язково відображає точку зору SECO, FiBL, SAFOSO AG.

Джерело та фото: brandstory
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 850
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 216
0