У світі обвалилися ціни на цукор і рослинне масло

У світі обвалилися ціни на цукор і рослинне масло
20:13, 04 2020
1 619
0

У березні Індекс продовольчих цін на цукор знизився в світовому масштабі на 19,1%, на рослинні олії - на 12%. Про це повідомляється в черговій доповіді Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Падіння цін на цукор пов'язане значною мірою з введенням карантинних заходів через пандемію інфекції, викликаної коронавірусів COVID-19. Тому в усьому світі закриваються ресторани, кафе та інші заклади громадського харчування, які використовували цукор для приготування своїх страв. Також вплинуло зменшення попиту на цей продукт з боку виробників етилового спирту, що пов'язано зі зниженням цін на сиру нафту.

Ціна на рослинні олії впала, в першу чергу, за рахунок здешевлення пальмового масла. Експерти ФАО пов'язують це з різким зменшенням цін на сирі мінеральні масла і невизначеністю щодо наслідків пандемії для ринків рослинних масел. Також значно знизилися ціни на соєву і ріпакову олію. При цьому теж відчувається вплив цін на нафту.

- За останній місяць ціни на нафту впали більш ніж удвічі, і це чинить серйозний понижуючий вплив на біопаливо, яке є важливим джерелом попиту на ринках цукру і рослинних масел, - пояснює аналітик ФАО Пітер Тенес.

Відзначається зниження Індексу продовольчих цін і на інші продукти. В цілому в березні в порівнянні з лютим його середнє значення знизилося на 4,3 пункту. Наприклад, на 3% впав індекс цін на молочну продукцію, на 1,9% - на зернові, на 0,6% - на м'ясо. Останнє пов'язано зі зниженням міжнародних котирувань на яловичину і баранину.

- Падіння цін обумовлене головним чином факторами в області попиту, а не пропозиції, а на фактори попиту впливають все більш погіршуються перспективи в економіці, - впевнений старший економіст ФАО Абдолреза Аббассіан.

У той же час, є деякі продукти, ціни на які не знизилися, а навіть зросли. Так, вже третій місяць поспіль ростуть ціни на рис. Це пов'язано зі створенням його запасів в різних країнах через побоювання продовження пандемії. Також вплинула інформація про можливе введення заборони на експорт цього продукту з В'єтнаму, що, втім, поки не було підтверджено урядом цієї країни. Ще один продукт, на який виріс попит, - це свинина.

Генеральний директор ФАО Цюй Дун'юй на саміті «Групи двадцяти», що пройшов тиждень тому, закликав національних лідерів уникати заходів, що перешкоджають торговельними потоками, які спрямовані на забезпечення продовольчого постачання.

- Потрібно зробити все, щоб сільськогосподарська торгівля продовжувала грати свою важливу роль у сприянні глобальної продовольчої безпеки та поліпшення харчування, - підкреслив він.

Нагадаємо, що Індекс продовольчих цін ФАО - це показник, за допомогою якого відстежуються помісячні зміни міжнародних цін на основні товарні види продовольства.

Джерело та фото: Agrostory
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter


Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
27 837
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
18 302
0