Рада ухвалила закон про посилення державного контролю поводження з ГМО


Рада ухвалила закон про посилення державного контролю поводження з ГМО
23:33, 25 2023
300
0

Верховна Рада України прийняла Закон «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки», (реєстр. № 5839). Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України. Повідомляє agrotimes.ua

Документом розмежовуються повноваження органів державної влади з метою усунення дублювання функцій у галузі поводження з ГМО. Також удосконалюється система оцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнього природного середовища.

Цей Закон створений задля гармонізації законодавства України зі законодавством Європейського Союзу. Це системний та комплексний перегляд чинного державного регулювання в галузі поводження з ГМО, а також здійснення державного контролю за обігом генетично модифікованої продукції з метою виконання міжнародних зобов’язань України, відповідно до асоціації з ЄС.

Для виконання цієї мети Закон передбачає запровадження європейських механізмів державної реєстрації ГМО, удосконалення вимог до маркування ГМО-продукції, запровадження правил щодо її простежуваності, посилення державного контролю та встановлення відповідальності за порушення законодавства у цій галузі.

З метою приведення у відповідність законопроєктів і цього Закону положеннями передбачено внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він є невіддільною частиною всього комплексу необхідних змін.

Завдяки посиленню державного контролю за обігом генетично модифікованої продукції створяться прозорі правила ведення бізнесу в цій галузі.

Джерело та фото: Agroportal.ua
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter

Топ категорії
З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі З 1 січня українці платитимуть 1500 грн податку за кожен гектар землі
Верховна рада України прийняла закон, який зобов'язує всіх українців — власників земельний паїв, сплачувати мінімальний...
04.12.21
29 697
0
Українським аграріям готують до 1 000 000 грн Українським аграріям готують до 1 000 000 грн
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
19 127
0