Мотивація прийняття закону про землю саме зараз досить сумнівна

Мотивація прийняття закону про землю саме зараз досить сумнівна
23:09, 01 апрель 2020
1 217
0
Ухвалений Радою закон про ринок землі викликав чимало коментарів серед агроекспертів. На думку колишньої очільниці МінАПП Ольги Трофімцевої, приховано цей ринок вже давно існує, однак юридична недбалість і нехтування регламентом та процедурами в процесі прийняття рішення можуть стати причинами того, що цей Закон буде “відмотаний” з формальних причин. До того ж мотивація прийняття Закону саме зараз для агроекспертки є досить сумнівною.

“Ринок землі. Ніколи не приховувала, що є прибічницею ринку землі в Україні. Прозорого, цивілізованого і в інтересах диверсифікованої структури виробників в галузі АПК і виходячи з довгострокового бачення розвитку сектору і економіки в цілому.

І да, ви всі знаєте, що приховано цей ринок вже давно існує.

Мотивація прийняття Закону саме зараз для мене досить сумнівна (недопущення дефолту і продовження співпраці з МВФ?). Чому відстрочка саме 9 місяців? Чому саме 100 га обмеження (після таких крайнощів як 200 тис.га)?

Такі ігри в “чорний ящик” з такими важливими для країни темами – не найкраща опція в усіх сенсах. Влаштовані хаотичні танці з бубнами навколо цього законопроекту (плюс абсолютно бездарна комунікація з сектором), замість того, щоб взяти за основу напрацювання Мінагро і спокійно і вдумливо їх реалізовувати (на що я наївно сподівалась минулого року, розуміючи, що виносити ЗП в залу парламенту в період зміни влади – це приліпити собі просто зірочку без результату), призвели до нервозності в секторі і падіння інвест. активності ще до кризи, яка нас накрила зараз”, – пише Ольга Трофімцева на своїй сторінці у Facebook.

“Юридична недбалість і нехтування регламентом і процедурами в процесі прийняття рішення може також призвести до того, що цей Закон буде “відмотаний” з формальних причин. І тоді це додасть ще непотрібного країні хаосу і невпевненості.

Насправді, головне тут інше: мають бути дешеві і довгі гроші для малих. Мають бути механізми стимулювання кооперації/об’єднання/кластерізації на селі. Має бути бачення.

І має з’явитись якийсь системний і державницький підхід до аграрної політики. А не метушня “на колєнкє”.

Економічне.

Консенсус провідних світових економістів щодо поточної ситуації і порада урядам досить прості: Act Fast and Do Whatever It Takes. Діяти швидко і робити все, абсолютно все можливе для перезапуску економіки. Швидкі дії потрібні в усіх “критичних” точках економічних ланцюгів (там, де червоні хрестики). Сподіваюсь, що розуміння цього в економічному блоці Уряду зараз є”, – додає Ольга Трофімцева.

Джерело та фото: seeds
Ctrl
Enter
Знайшли помІІІлку
Виділіть текст на натисність Ctrl+Enter
Коментарії (0)


Топ категорії
Українським аграріям готують величезні штрафи Українським аграріям готують величезні штрафи
Від 250 тис. грн до 1 млн. грн — така сума штрафів загрожує аграріям за різні формальні порушення, пов’язані зі...
12.03.21
12 267
0
В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї В Україні обкладуть податками селян, які обробляють свої паї
Оформляти ФОП і декларувати доходи змусять жителів сіл, які не здали в оренду свої земельні ділянки, а обробляють їх...
04.04.21
8 564
0